Міністерство аграрної політики та продовольства України підкреслює, що обґрунтованих підстав для підвищення ціни на соціальні сорти хліба на сьогодні немає. Для забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба уряд вживає всіх необхідних заходів. Зокрема, Аграрний фонд реалізує близько 40 тис. тонн борошна щомісяця для більшості хлібопекарських підприємств країни.
В першу чергу слід підкреслити, що урожай продовольчого зерна у поточному році становить 15,5 млн тонн, що утричі перевищує споживання. На хлібопекарські цілі в Україні щороку направляється близько 5 млн тонн продовольчого зерна, з якого виробляється 3,3 млн тонн борошна, з них 2,8 млн тонн – пшеничне.
Аграрний фонд для забезпечення цінової стабільності на ринку соціальних сортів хліба здійснює реалізацію борошна, виготовленого із зерна державних запасів. Ціни на це борошно є фіксованими до кінця поточного року, що дасть змогу, у разі коливання ринкових цін в деяких регіонах, нівелювати їх тенденцію до зростання.
На сьогодні договори із постачання борошна укладено із 96 хлібопекарськими підприємствами. Загалом щомісячні поставки борошна за договорами із цими підприємствами становлять близько 40 тис. тонн, що дасть змогу повністю забезпечити їх борошном для виробництва соціальних сортів хліба. На сьогодні хлібопекарські підприємства 9 областей відають перевагу із закупівлі борошна державних запасів. Найбільш активно реалізовується борошно у АР Крим.
Крім того, Аграрний фонд, щоб підтримати виробників зерна, із розпочав форвардні закупівлі зерна нового урожаю, механізм фінансування яких передбачає 50% оплату від мінімальної інтервенційної ціни при укладанні контракту та 50% від ціни, що склалася на організованому рику після постачання збіжжя.
Мінагрополітики веде системний діалог із зерноторговими компаніями, які постачають зерно на зовнішні ринки. Вони враховують інтереси держави у забезпеченні продовольчої безпеки та з розумінням ставляться до дотримання обумовлених обсягів експорту пшениці на рівні 5 млн тонн у поточному маркетинговому році. Це дає змогу уникнути неконтрольованого експорту зерна, не допустити дефіциту продовольчого зерна на внутрішньому ринку та діяти на упередження зростання цін.