В Україні до кінця року збережеться відносна цінова стабільність на цукор, але взимку ціни на продукт почнуть рости, оскільки в цьому сезоні цукроваріння не вдасться створити таких же значних запасів, як в сезоні 2011 р. Таку думку висловила заступник генерального директора Харківської бісквітної фабрики "Бісквіт -Шоколад" Галина Біда, повідомляє прес-служба компанії.
Галина Біда вважає, що ціна на цукор в Україні утримується на досить низькому рівні зважаючи на великі перехідні запасів і гостру потребу цукрозаводів в оборотних коштах у період виробництва.
"У цьому році види на внутрішнє виробництво цукру не надто втішні через погану якість цукрових буряків. Погодні умови були такими, що цукристість буряка виявилася низькою, і за всіма прогнозами обсяг виробництва, порівняно з минулим роком, знизиться приблизно на чверть", - зазначила Біда.
За її словами, український ринок може перебувати в руслі світових цінових тенденцій при наявності власних запасів.
"Коли їх немає, світова кон'юнктура тут не спрацьовує і тренди на зниження світових цін на цукор, які виникають періодично, України майже не стосуються", - вважає замдиректора фабрики.
У зв'язку з цим вона прогнозує, що досягнута сьогодні ціна протримається максимум до кінця зими.
"Зараз, коли ще є запаси минулого року і коли цукрові заводи гостро потребують обігових коштів, оптова ціна на цукор ще тримається на рівні нижче 6 грн за кілограм. Але максимум через два-три місяці вона вже буде в першу чергу залежати від собівартості виробництва. А цей показник зросте, тому що заводам доводиться зараз витрачати більше грошей на придбання сировини, ніж минулого року. Собівартість також виросте через подорожчання енергоносіїв, в першу чергу через газ, який з вересня минулого року подорожчав приблизно на 13%", - зазначила Біда. В результаті, прогнозує вона, вже до весни ціна на цукор становитиме близько 8 грн за 1 кг.
Корпорація "Бісквіт-Шоколад" - один виробник кондитерської продукції. Об'єднує ряд підприємств, що забезпечують всі основні технологічні етапи виробництва, від заготівлі сировини до випуску готових виробів.