Як відомо, 16 травня 2008 року Україна стала повноправним членом СОТ, а отже умови роботи підприємств харчової промисловості зазнають суттєвих змін, в першу чергу в контексті тарифного захисту та необхідності удосконалення системи якості й безпечності продукції.
Для підприємств молочної промисловості проблематика вступу до СОТ є більш комплексною і пов’язана зі структурою виробництва і реалізації молока в Україні, адже домінуючі позиції тут зберігають господарства населення.
- В Україні достатньо молокопереробних підприємств, які ефективно розширюють асортимент молочної продукції та удосконалюють технології, -зазначає експерт аграрних ринків УКАБ Інна Ільєнко. - Існують приклади успішного впровадження системи ХАССП, в результаті частка експорту даної продукції у структурі експорту продукції АПК 2007 року становила близько 6%, тоді як імпорт – трохи більше відсотка. Та за даних умов існує ризик, що найбільше підприємства матимуть складнощі з розширенням ринків збуту своєї продукції, зокрема, через структуру поголів’я в Україні.
В таких умовах важливим є вивчення досвіду іноземних колег, як європейських, так і, наприклад, російських, де низка підприємств вже забезпечили собі вихід на європейський ринок.
Тому для обміну досвідом з європейськими колегами, обговорення перспектив співпраці та торгівлі продукцією молочної промисловості між Україною та Німеччиною Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) спільно з Центральною маркетинговою агенцією аграрного сектору (ЦМА СМА, Німеччина) та Посольством Німеччини в Україні організовує зустріч «Україна як член СОТ – шанси для збільшення товарообігу продукції молочної промисловості».
На зустрічі будуть присутні представники ведучих молокопереробних компаній Німеччини і України, галузевого об’єднання молочної промисловості Німеччини та інші.
Зустріч відбудеться 3 червня у Посольстві Німеччини в Україні.
прес-службоа Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»