Антимонопольний комітет ретельно проконтролює виконання рекомендацій щодо зниження цін на хліб. Про це заявив державний уповноважений Антимонопольного комітету України Михайло Русинський під час брифінгу.
Як зазначив Михайло Русинський, за наявною в Комітеті інформацією ПАТ «Київхліб», реагуючи на рекомендації Київського територіального відділення Комітету, знизило оптово-відпускні ціни на хліб український столичний подовий та батон київський нарізний.
Державний уповноважений наголосив, що Комітет проаналізує наскільки ПАТ «Київхліб» знизило ціни і чи буде це відповідати вимогам конкурентного законодавства.
Крім того, як підкреслив Михайло Русинський, Комітет простежить за тим, щоб торговельні мережі знизили роздрібні ціни на зазначену продукцію адекватно зменшенню оптово-відпускних цін.
Як відомо, 12 листопада ц.р. у Києві значно підвищилися роздрібні ціни на зазначену продукцію. Таке зростання відбулося внаслідок завищення ПАТ «Київхліб» оптово-відпускних цін. У зв’язку з чим Київське міське відділення Комітету рекомендувало ПАТ «Київхліб» привести ціни на вказану продукцію до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку.
Разом з цим, під час брифінгу було проінформовано про доручення Голови Комітету Василя Цушка, відповідно до якого територіальні відділення в оперативному режимі повинні надати відповідні рекомендації суб’єктам господарювання з метою недопущення вчинення ними порушень.
Протягом листопада ц.р. органи Комітету надали рекомендації щодо запобігання порушенням конкурентного законодавства на ринку хліба у Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській, Чернівецькій, Чернігівській областях, а також – з метою приведення цін до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку – у Автономній Республіці Крим.
З початку року органи Комітету за результатами розгляду справ прийняли 15 рішень – на порушників законодавства накладено штрафів на загальну суму 347 тис. грн. При цьому 92 суб’єкти господарювання припинили порушення законодавства внаслідок виконання рекомендацій органів Комітету.
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше