Аграрний тиждень. Україна
АТУ»Новини»Місія житниці світу (журналістські нотатки про офіційну подію)
АТУ»Новини»Місія житниці світу (журналістські нотатки про офіційну подію)

    Місія житниці світу (журналістські нотатки про офіційну подію)


    Урочисте відкриття ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2008» відбулося в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» у Києві. З вітальним словом до сотень учасників цієї події звернувся міністр аграрної політики України Юрій Мельник. Настрій у Юрія Федоровича був піднесений. На полях України дозріває чи не найбільший за останні десятиліття урожай. Здавалося, що сама природа нарешті згадала про трударів українського села й вирішила щедро нагородити їх за невтомну працю.

    Вражають і масштаби презентованої ювілейної виставки. Свої досягнення, за словами міністра, демонструватимуть близько 2100 вітчизняних та 200 іноземних експонентів з Росії, Білорусі, Польщі, Італії, Австрії, Литви, Китаю, Данії, Німеччини, Іспанії, Ізраїлю, Фінляндії, Великої Британії, Чехії, Нідерландів, Бразилії, Ірану, Молдови, Грузії, США, ПАР та інших країн. А ще вчора тих, українських виробників сільськогосподарської галузі, кому було що показати, нараховувалося не більше десяти. Тепер вагомі здобутки є в усіх регіонах України. На «Агро-2008» презентуватимуть понад 270 зразків найсучаснішої техніки й обладнання для виконання всього комплексу робіт в рослинництві, тваринництві, птахівництві, промисловості, що переро***є продукцію АПК. Відвідувачів чекають небачені досі новинки.

    І дійсно, коли наступного дня на території Національного комплексу «Експоцентр України» все це можна було побачити, ми , журналісти «Аграрного тижня. Україна» шкодували, що не маємо вертольоту, щоб з висоти хоча б кількох сотень метрів відзняти й показати вам те величезне море техніки, що буквально «затопило» всі майдани колишнього ВДНГ...

    Але повернімося до «Українського дому», в якому вирувало передчуття непересічної події. Вже на півдні України розпочалися жнива. Перший сніп щедрого врожаю з ланів Одещини доставлено на свято. До зали заходить Премєр-Міністр України Юлія Тимошенко. Автору цих рядків уперше довелося наочно й зблизька бачити відому українську державну лідерку, про яку в засобах масової інформації побутують вельми неоднозначні оцінки. Пробачте, дозволю собі поділитися першими враженнями. Мені за п’ятнадцять років журналістської діяльності доводилося зустрічатися з багатьма високими політиками й державними діячами. Були серед них і відверто пихаті особи, що «під ногами землі не бачать», а без папірця й слова вимовити не можуть. Спілкувався й з доволі відомими особистостями, які ніколи «не задирають носа», вміють показати ґречність і в розмові, й в одязі. До речі, може, як чоловік я й не дуже розбираюся в жіночому одязі, але біла сукня Юлії Володимирівни (в якій вона була на урочистому відкритті «АГРО-2008»), їй дуже пасувала. Стильно, зі смаком й без нагромадження «зайвих деталей».  

    Насамперед Премєр-міністру урочисто вручили перший сніп нового врожаю. Перед тим, як викласти власне виступ Юлії Володимирівни, поділюся своїм враженням від того, як саме вона говорила. Насправді Прем’єр-міністр України добре відчуває аудиторію. Створювалося враження, що Юлія Володимирівна водночас і говорить, і слухає, і чує. Можна погоджуватися чи не погоджуватися зі змістом того, що вона казала, з її судженнями, оцінками. Та не можна не визнати: вона володіє темою, володіє предметом і словом, знає, про що говорить.

    Погодьтеся, проблеми аграрної галузі є доволі специфічними й багатогранними, не кожен дипломований фахівець може в них розібратися. Юлія Володимирівна імпровізувала, рідко заглядаючи в папірець. Наводила факти, апелювала багатьма цифрами, при тому добре орієнтуючись в аграрній лексиці.

    «Ми всі дуже сподіваємося на те, що цього року врожай буде достойний України, - розпочала свій виступ Прем’єр-міністр. – І крок за кроком Україна буде відновлювати славне ім’я житниці не тільки регіону, але й світу. Ви знаєте, що сьогодні в світі існує дві тенденції – значне подорожчання продуктів харчування й чималий їх дефіцит. І сьогодні весь світ з увагою дивиться на Україну, тому що ми далеко не до кінця ще використали свої ресурси, можливості й резерви. Але я, як і ви, вірю в те, що цей рік, коли ми очікуємо зібрати майже вдвічі більший, ніж торік, урожай, мусить стати переламним, як у розвитку аграрного сектору України, так і в очікуваннях, що світ має від нас.

    А задовольнити такі очікування – велика місія України. Я розумію, що політичні події, які відбуваються в нашій державі, й в середині України, й ззовні виглядають достатньо бурхливо, я би так сказала, жваво. Але це не заважає нам працювати й робити ті кроки для поступу, що Україна має робити. По-перше, Україна, нарешті, переломила тенденцію падіння ВВП, що була властива протягом останніх років. І сьогодні, за підсумками роботи нашого Уряду за п’ять останніх місяців ми маємо зростання темпів ВВП – 6, 2 відсотки. Це один з найкращих показників серед країн СНД. У цьому місяці ми вперше констатували, що в порівнянні з минулим місяцем інфляційні процеси, які не від України залежать, а є реальністю життя всього світу, зменшилися в 2,5 рази. А наступного місяця ми очікуємо практично повне зупинення інфляції, як і обіцяв Уряд.

    У той же час реальні доходи домогосподарств зросли на 17, 7%. В аграрному секторі ще є багато над чим працювати, й ми визначили 5 пріоритетів. Перший – якість нашої землі. Це насамперед захист, збереження й примноження родючості ґрунтів. І ми все для цього робимо. Другий – створення інвестиційного належного клімату в аграрній сфері. Третій – побудова сучасної ринкової структури, щоб аграрії могли реалізувати за справжньою ринковою ціною всі продукти своєї праці. Четвертий – створення сучасної селекційної бази в аграрному секторі, адже без цього неможливо організувати й налагодити високопродуктивне виробництво сільськогосподарської продукції. Пятий – налагодження виробництва альтернативних видів палива, але без руйнації загальних пропорцій і стандартів агропромислового комплексу. І якщо ми це все зробимо – то досягнемо гідного заможного життя на селі, життя, якого люди вже зачекалися.

      У порівнянні з минулим роком ми на 38% збільшили видатки з бюджету на аграрну галузь. Це майже 4 мільярди гривень. Але й цього недостатньо. І ми, разом з народними депутатами, що опікуються аграрним сектором, докладемо всіх зусиль, щоб ще істотніше збільшити фінансування сільського господарства.

    Я хотіла би звернути особливу увагу на соціальний розвиток села. Ми віддали цього року на соціальну сферу майже в 14 разів більше фінансових ресурсів, ніж минулого. Це сухі цифри, але вони багато про що говорять. Мільярд гривень виділено на рослинництво. В 1,5 рази збільшено видатки на здешевлення відсотків по кредитах. Підкреслю, що наша мета, щоб аграрний сектор розвивався ринково, й здешевлення відсотків по кредитах має стати надійною підтримкою господарствам. Мінімум вартості кредитів!

    Щодо ПДВ – або зберегти пільговий режим, або повернути селу в повному обсязі все, що стосується податку на додану вартість. (Оплески. -Прим. авт.)

     Цього року для закупівлі зерна в державний продовольчий резерв через Аграрний фонд буде виділено 1,6 мільярди, що в 2,7 разів більше, ніж минулого року.

    У тваринництві, для всіх без виключення підприємств, що налагоджуватимуть крупнотоварне виробництво, будуватимуть нові комплекси – 100% вартості кредитів здешевлюватимемо повністю.

     На часі й скасуванням ПДВ та мита для племінної худоби. Це означає надання можливості безперешкодно ввозити саме той товар, завдяки якому тваринництво зможе розвиватися успішно. Такий самий порядок запровадимо й для техніки, для всіх без виключення продуктів машинобудування, які потрібно завезти в Україну, щоб обладнати підприємства, щоб дати їм життя. (Оплески. - Прим. авт.)

    Уряд є абсолютно надійним партнером села. Нам треба сконсолідувати всі свої зусилля з усіма аграріями, з Верховною Радою, щоб показати, що Україна зможе виконувати свою прекрасну й велику місію – бути житницею світу з найкращими стандартами».

    Насамкінець Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко високо оцінила важливість ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2008» для піднесення аграрної галузі України й побажала всім її учасникам успіхів.

    Як бачите, у виступі Юлії Володимирівни немає політичних оцінок. Вона не згадувала про стосунки зі своїми колегами по владному корпусу. Вона говорила про стратегію розвитку сільського господарства України, чітко окреслюючи найближчі плани й кроки. І як це добре, що говорячи про місію України-годувальниці, вірячи в цю місію, ми вміємо не помічати й обходити якісь несуттєві дрібниці й упередження, що інколи заважають нам усім разом рухатися до обраної мети.

                                                            Володимир ШАПОВАЛОВ  

     





    Схожі новини
  • Глава держави взяв участь у відкритті XXV Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2013»
  • Стратегічний початок зміни державної політики в галузі тваринництва
  • Аграрний сектор виходить на передові ролі в економіці України, - Сергій Арбузов
  • Протягом минулого року залучення інвестицій у вітчизняний АПК збільшилося на 5,3%
  • Завтра в Києві стартує найбільша агровиставка України

  • Додати комментар
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Місія житниці світу (журналістські нотатки про офіційну подію)

26 червень, Розділ Новини, переглядів 4 219

Урочисте відкриття ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2008» відбулося в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» у Києві. З вітальним словом до сотень учасників цієї події звернувся міністр аграрної політики України Юрій Мельник. Настрій у Юрія Федоровича був піднесений. На полях України дозріває чи не найбільший за останні десятиліття урожай. Здавалося, що сама природа нарешті згадала про трударів українського села й вирішила щедро нагородити їх за невтомну працю.

Вражають і масштаби презентованої ювілейної виставки. Свої досягнення, за словами міністра, демонструватимуть близько 2100 вітчизняних та 200 іноземних експонентів з Росії, Білорусі, Польщі, Італії, Австрії, Литви, Китаю, Данії, Німеччини, Іспанії, Ізраїлю, Фінляндії, Великої Британії, Чехії, Нідерландів, Бразилії, Ірану, Молдови, Грузії, США, ПАР та інших країн. А ще вчора тих, українських виробників сільськогосподарської галузі, кому було що показати, нараховувалося не більше десяти. Тепер вагомі здобутки є в усіх регіонах України. На «Агро-2008» презентуватимуть понад 270 зразків найсучаснішої техніки й обладнання для виконання всього комплексу робіт в рослинництві, тваринництві, птахівництві, промисловості, що переро***є продукцію АПК. Відвідувачів чекають небачені досі новинки.

І дійсно, коли наступного дня на території Національного комплексу «Експоцентр України» все це можна було побачити, ми , журналісти «Аграрного тижня. Україна» шкодували, що не маємо вертольоту, щоб з висоти хоча б кількох сотень метрів відзняти й показати вам те величезне море техніки, що буквально «затопило» всі майдани колишнього ВДНГ...

Але повернімося до «Українського дому», в якому вирувало передчуття непересічної події. Вже на півдні України розпочалися жнива. Перший сніп щедрого врожаю з ланів Одещини доставлено на свято. До зали заходить Премєр-Міністр України Юлія Тимошенко. Автору цих рядків уперше довелося наочно й зблизька бачити відому українську державну лідерку, про яку в засобах масової інформації побутують вельми неоднозначні оцінки. Пробачте, дозволю собі поділитися першими враженнями. Мені за п’ятнадцять років журналістської діяльності доводилося зустрічатися з багатьма високими політиками й державними діячами. Були серед них і відверто пихаті особи, що «під ногами землі не бачать», а без папірця й слова вимовити не можуть. Спілкувався й з доволі відомими особистостями, які ніколи «не задирають носа», вміють показати ґречність і в розмові, й в одязі. До речі, може, як чоловік я й не дуже розбираюся в жіночому одязі, але біла сукня Юлії Володимирівни (в якій вона була на урочистому відкритті «АГРО-2008»), їй дуже пасувала. Стильно, зі смаком й без нагромадження «зайвих деталей».  

Насамперед Премєр-міністру урочисто вручили перший сніп нового врожаю. Перед тим, як викласти власне виступ Юлії Володимирівни, поділюся своїм враженням від того, як саме вона говорила. Насправді Прем’єр-міністр України добре відчуває аудиторію. Створювалося враження, що Юлія Володимирівна водночас і говорить, і слухає, і чує. Можна погоджуватися чи не погоджуватися зі змістом того, що вона казала, з її судженнями, оцінками. Та не можна не визнати: вона володіє темою, володіє предметом і словом, знає, про що говорить.

Погодьтеся, проблеми аграрної галузі є доволі специфічними й багатогранними, не кожен дипломований фахівець може в них розібратися. Юлія Володимирівна імпровізувала, рідко заглядаючи в папірець. Наводила факти, апелювала багатьма цифрами, при тому добре орієнтуючись в аграрній лексиці.

«Ми всі дуже сподіваємося на те, що цього року врожай буде достойний України, - розпочала свій виступ Прем’єр-міністр. – І крок за кроком Україна буде відновлювати славне ім’я житниці не тільки регіону, але й світу. Ви знаєте, що сьогодні в світі існує дві тенденції – значне подорожчання продуктів харчування й чималий їх дефіцит. І сьогодні весь світ з увагою дивиться на Україну, тому що ми далеко не до кінця ще використали свої ресурси, можливості й резерви. Але я, як і ви, вірю в те, що цей рік, коли ми очікуємо зібрати майже вдвічі більший, ніж торік, урожай, мусить стати переламним, як у розвитку аграрного сектору України, так і в очікуваннях, що світ має від нас.

А задовольнити такі очікування – велика місія України. Я розумію, що політичні події, які відбуваються в нашій державі, й в середині України, й ззовні виглядають достатньо бурхливо, я би так сказала, жваво. Але це не заважає нам працювати й робити ті кроки для поступу, що Україна має робити. По-перше, Україна, нарешті, переломила тенденцію падіння ВВП, що була властива протягом останніх років. І сьогодні, за підсумками роботи нашого Уряду за п’ять останніх місяців ми маємо зростання темпів ВВП – 6, 2 відсотки. Це один з найкращих показників серед країн СНД. У цьому місяці ми вперше констатували, що в порівнянні з минулим місяцем інфляційні процеси, які не від України залежать, а є реальністю життя всього світу, зменшилися в 2,5 рази. А наступного місяця ми очікуємо практично повне зупинення інфляції, як і обіцяв Уряд.

У той же час реальні доходи домогосподарств зросли на 17, 7%. В аграрному секторі ще є багато над чим працювати, й ми визначили 5 пріоритетів. Перший – якість нашої землі. Це насамперед захист, збереження й примноження родючості ґрунтів. І ми все для цього робимо. Другий – створення інвестиційного належного клімату в аграрній сфері. Третій – побудова сучасної ринкової структури, щоб аграрії могли реалізувати за справжньою ринковою ціною всі продукти своєї праці. Четвертий – створення сучасної селекційної бази в аграрному секторі, адже без цього неможливо організувати й налагодити високопродуктивне виробництво сільськогосподарської продукції. Пятий – налагодження виробництва альтернативних видів палива, але без руйнації загальних пропорцій і стандартів агропромислового комплексу. І якщо ми це все зробимо – то досягнемо гідного заможного життя на селі, життя, якого люди вже зачекалися.

  У порівнянні з минулим роком ми на 38% збільшили видатки з бюджету на аграрну галузь. Це майже 4 мільярди гривень. Але й цього недостатньо. І ми, разом з народними депутатами, що опікуються аграрним сектором, докладемо всіх зусиль, щоб ще істотніше збільшити фінансування сільського господарства.

Я хотіла би звернути особливу увагу на соціальний розвиток села. Ми віддали цього року на соціальну сферу майже в 14 разів більше фінансових ресурсів, ніж минулого. Це сухі цифри, але вони багато про що говорять. Мільярд гривень виділено на рослинництво. В 1,5 рази збільшено видатки на здешевлення відсотків по кредитах. Підкреслю, що наша мета, щоб аграрний сектор розвивався ринково, й здешевлення відсотків по кредитах має стати надійною підтримкою господарствам. Мінімум вартості кредитів!

Щодо ПДВ – або зберегти пільговий режим, або повернути селу в повному обсязі все, що стосується податку на додану вартість. (Оплески. -Прим. авт.)

 Цього року для закупівлі зерна в державний продовольчий резерв через Аграрний фонд буде виділено 1,6 мільярди, що в 2,7 разів більше, ніж минулого року.

У тваринництві, для всіх без виключення підприємств, що налагоджуватимуть крупнотоварне виробництво, будуватимуть нові комплекси – 100% вартості кредитів здешевлюватимемо повністю.

 На часі й скасуванням ПДВ та мита для племінної худоби. Це означає надання можливості безперешкодно ввозити саме той товар, завдяки якому тваринництво зможе розвиватися успішно. Такий самий порядок запровадимо й для техніки, для всіх без виключення продуктів машинобудування, які потрібно завезти в Україну, щоб обладнати підприємства, щоб дати їм життя. (Оплески. - Прим. авт.)

Уряд є абсолютно надійним партнером села. Нам треба сконсолідувати всі свої зусилля з усіма аграріями, з Верховною Радою, щоб показати, що Україна зможе виконувати свою прекрасну й велику місію – бути житницею світу з найкращими стандартами».

Насамкінець Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко високо оцінила важливість ювілейної ХХ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2008» для піднесення аграрної галузі України й побажала всім її учасникам успіхів.

Як бачите, у виступі Юлії Володимирівни немає політичних оцінок. Вона не згадувала про стосунки зі своїми колегами по владному корпусу. Вона говорила про стратегію розвитку сільського господарства України, чітко окреслюючи найближчі плани й кроки. І як це добре, що говорячи про місію України-годувальниці, вірячи в цю місію, ми вміємо не помічати й обходити якісь несуттєві дрібниці й упередження, що інколи заважають нам усім разом рухатися до обраної мети.

                                                        Володимир ШАПОВАЛОВ  

 





Схожі новини
  • Глава держави взяв участь у відкритті XXV Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2013»
  • Стратегічний початок зміни державної політики в галузі тваринництва
  • Аграрний сектор виходить на передові ролі в економіці України, - Сергій Арбузов
  • Протягом минулого року залучення інвестицій у вітчизняний АПК збільшилося на 5,3%
  • Завтра в Києві стартує найбільша агровиставка України

  • Додати комментар
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.