Вчора свій 53-й День народження відсвяткував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. На цій посаді, на якій він перебуває з 2010 року, Микола Присяжнюк встиг відзначитися низкою суттєвих зрушень і успіхів в аграрному секторі. Це допомогло йому стати одним із небагатьох чиновників, які залишилися на своїх посадах у новому Кабміні. Тож Микола Присяжнюк і надалі продовжить реалізовувати реформи, на яких наголошує Президент України Віктор Янукович.
Для тих позитивних зрушень, які відбулися в аграрному секторі протягом останніх трьох років, було докладено максимум зусиль з боку Міністерства. І незважаючи на те, що галузь є вкрай складною, Миколі Присяжнюку вдалося досягти суттєвих перемог.
По-перше, держава почала надавати фінансову допомогу середнім і дрібним сільгоспвиробникам з метою відродження галузі тваринництва. У 2012 році, коли почала діяти дотація за збереження та утримання молодняку ВРХ, її отримали понад 340 тисяч селян. Це сприяло тому, що вперше за роки незалежності поголів’я ВРХ у господарствах населення збільшилося на 2,6%. А сільгосппідприємства, які отримали в минулому році майже 300 мільйонів гривень державної допомоги, збільшили виробництво молока та м’яса на 13,6% та 5,1% відповідно.
Також вдалося досягти значних успіхів в галузі рослинництва. В 2012 році аграрії зібрали рекордний за останніх 5 років урожай овочів – 9,1 мільйона тонн. Поступово почав скорочуватися обсяг імпорту плодово-ягідної продукції та зростати її експорт. Після збору рекордного врожаю яблук – 1 мільйон тонн – їхній експорт уперше перевищив імпорт. Цьогорічний врожай зернових став третім за роки незалежності – 46,2 мільйона тонн, а минулорічний став рекордним за двадцять один рік – 56 мільйонів тонн.
Україна за останні три роки остаточно закріпила за собою статус лідера на світовому продовольчому ринку. Для вітчизняної сільгосппродукції відкрилися нові ринки збуту, чому сприяли збільшення врожаїв та поглиблення системного діалогу між Мінагрополітики та сільгоспвиробниками. Тому цьогоріч Україна підтвердила статус надійного та стабільного партнера на зовнішніх ринках.
Що ж стосується одного з найважливіших завдань, на яких наголошував Президент, – за бажанням наростити аграрне виробництво не можна втратити українське село, то у минулому році Микола Присяжнюк презентував ініціативу «Рідне село». Проект соціально-економічного розвитку сільських територій передбачає розвиток кооперації. Саме така форма господарювання дасть можливість відродити село та зробити його заможним.
Цього року, за словами Миколи Присяжнюка, він продовжить втілювати розпочаті реформи. Зокрема, основна увага приділятиметься розвитку сільських територій, базових галузей сільського господарства, закріпленню отриманих позитивних тенденцій через економічну мотивацію виробників, посиленню організаційної та бюджетної підтримки малих та середніх товаровиробників.
Агроньюс