Українці будуть повністю забезпечені овочами та фруктами. В цьому році аграрії зібрали близько 9,1 мільйона тонн овочів, 23 мільйона тонн картоплі, 1,9 мільйона тонн плодів і ягід та 490 тисяч тонн винограду. Це дало змогу не лише забезпечити внутрішні потреби, але й сприяти імпортозаміщенню. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«У цьому році маємо гарні показники з виробництва овочів, плодів, ягід та винограду. Так, виробництво овочів становитиме близько 9,1 млн тонн. За нашими оцінками, за останніх 5 років це другий за обсягом урожай. Виробництво картоплі сягне 23 мільйонів тонн, плодів та ягід − 1,9 мільйона тонн, винограду – 490 тисяч тонн», − поінформував очільник відомства.
Микола Присяжнюк також наголосив, що ще одним цьогорічним рекордом став урожай яблук на рівні 1 мільйона тонн. Така врожайність дала можливість забезпечити внутрішній ринок і успішно експортувати плодово-ягідну продукцію за кордон. У цьому році експорт яблук вперше перевищив імпорт.
Очільник відомства зазначив, що поступово відбувається імпортозаміщення й овочевої продукції.
«У цьому контексті ми також рухаємось до самозабезпечення овочами закритого ґрунту, активно розбудовуючи теплиці. Тільки в поточному році введено в експлуатацію 38 гектарів нових високотехнологічних теплиць. Це в тому числі дасть змогу отримати врожай тепличних овочів за підсумками року на рівні 445 тисяч тонн, що на 12% більше, ніж у минулому році», − зазначив Микола Присяжнюк.
Окрім того, за останні два роки держава приділила велику увагу розвитку інфраструктури аграрного ринку. По всій країні будувалися овоче-, фрукто-, картоплесховища, оптові ринки сільгосппродукції.
«Загальні потужності для зберігання овочів на сьогодні становлять 239 тисяч тонн, і їх планується збільшити майже до 1 мільйона тонн до 2014 року. Картоплесховища дають змогу одночасно зберігати 136 тисяч тонн, а до 2014 року ці ємності зростуть до 248 тисяч тонн. Загальна ємність фруктосховищ на сьогодні становить 315 тисяч тонн, до кінця поточного року будуть введені в експлуатацію ще 10 фруктосховищ», − зазначив очільник відомства.
Міністр наголосив на важливості оптових ринків сільськогосподарської продукції. Протягом 2010–2012 років статус оптового ринку сільськогосподарської продукції надано 11 оптовим ринкам − у Львові, Києві, Донецьку, це вже діючі ринки, та у Запоріжжі, Харкові, Одесі, в Херсонській, Рівненській, Луганській, Миколаївській областях та у Маріуполі.
«Загалом з липня 2011 року оптові ринки відвідало майже три з половиною мільйона покупців, реалізовано понад 1 мільйон тонн сільгосппродукції, а 208 тисяч сільгоспвиробників мали змогу продати свою продукцію», − підсумував Микола Присяжнюк.