Оман пропонує Україні створити на своїй території зерновий хаб
Султанат Оман пропонує Україні створити на своїй території зерновий або зерново-продовольчий хаб для безперебійних поставок українського зерна у країни Африканського рогу.
Про це повідомив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.
«Під час мого візиту (на початку березня – ред.) Оман запропонував Україні серйозно розглянути питання створення на території Султанату українського зернового або зерново-продовольчого хабу. Оманська сторона також сказала, що в разі його створення Україна могла б бути абсолютно спокійною щодо регулярних поставок нашого зерна у країни Африканського рогу», - сказав Субх.
Він додав, що Україна може отримати доступ до одного з найсучасніших логістичних хабів, який функціонує, по суті, в Індійському океані. Окрім того, Оман має чудові політичні відносини з такими країнами, як Танзанія, Кенія, Сомалі, Уганда, Руанда, Ефіопія.
«Все це було дуже предметно обговорено», - поінформував спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки.
За його словами, ідея створення українських зернових хабів уже опрацьовується і наразі вийшла на рівень узгодження технічних деталей реалізації, зокрема й фінансової складової.
«Зараз пропозиція Оману додалася до того переліку країн, які ми могли б розглядати. Наша мета – забезпечити продовольчу безпеку Африки. Переваги Оману – там є прекрасна інфраструктура, розвинутий флот, зрозуміла прозора банківська система і податкові правила. Тож Оман виглядає привабливо, тому він теж міг би розглядатися українськими відомствами як одна з можливих локацій для зернового хабу», - зазначив дипломат.
Разом з тим Єгипет, наприклад, дізнавшись про плани України, також виявив зацікавленість в обговоренні можливості створення подібного логістичного центру на своїй території, поінформував Субх.
Як повідомлялося, Україна планує цього року відкрити посольство у Султанаті Оман.
Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine
Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine («Зерно з України»), аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи.
Про це повідомив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.
Він нагадав, що з початку дії зернового коридору в Африку було поставлено майже 3 млн тонн зерна, було зібрано близько 200 млн доларів донорської допомоги.
«Восени цього року ми плануємо провести другий саміт Grain from Ukraine, аби зібрати додаткові кошти, щоб ця програма функціонувала. Тому нам треба заохочувати ширше коло країн долучатися до цієї програми», - сказав Субх.
Дипломат поінформував, що у Grain from Ukraine з’явилися почесні амбасадори – відомі африканські політичні та економічні діячі. Держсекретар США Блінкен під час візиту до Ефіопії відвідав склади, на яких зберігалося українське зерно, і теж відзначив, що Grain from Ukraine має продовжувати працювати.
«Ми маємо навіть офіційні звернення кількох африканських країн із проханням допомогти їм зерном у рамках «зернової ініціативи». Зараз ми шукаємо логістичні інструменти, яким чином це забезпечити. Бо доставити зерно в країни, які мають вихід до океану, приміром, в Ефіопію, Сомалі або Кенію, набагато легше, ніж у ті держави, які його не мають. Але ми працюємо із Всесвітньою продовольчою програмою, щоб знайти шляхи задоволення потреб цих країн», - зазначив спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки.
Як повідомлялося раніше, Франція додатково виділить 6 млн євро на розвиток ініціативи Grain from Ukraine.
Подорожчання зерна на 1% призводить до голоду 10 мільйонів людей – представниця ООН
Зростання вартості зерна призводить до того, що у світі збільшується кількість людей, які потерпають від голоду.
Про це під час брифінгу в порту «Чорноморськ» заявила заступниця регіонального директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Ворд, передає кореспондент Укрінформу.
Вона нагадала, що під час блокади росією українських портів ціни на зерно зросли приблизно на 40%.
«Збільшення ціни на зерно на 1%, на жаль, призводить до того, що приблизно 10 млн людей починають страждати від голоду», - сказала представниця ООН.
Саме тому кожне судно, яке виходить в рамках зернової ініціативи, є дуже важливим для забезпечення продовольчої безпеки у світі, додала вона.
«World Food Programme запевняє вас у 100% підтримці зернової ініціативи, а також підтримці української економіки», - заявила Ворд.
Представниця ООН разом із міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим, міністром аграрної політики та продовольства Миколою Сольським, послом Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Арандою Хагу, послом США в Україні Бріджит Брінк та тимчасовим повіреним у справах посольства Франції в Україні Бенжаменом Рорігом відвідала порт «Чорноморськ», в якому готується до відправки до Ємену судно Negmar Cicek.
Нагадаємо, Grain From Ukraine: балкер з 30 тисячами тонн гуманітарної пшениці для Ємену рухається «зерновим коридором»
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ
agroconf.org