В останній місяць весни на базі Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН (с. Тавричанка Каховського району Херсонщини) відбувся День поля за сприяння відомих компаній - BASF, Monsanto, Euralis, Lembke, Kisson. Основною темою стали питання застосування сучасних систем захисту польових культур та інноваційних продуктів.
Гостями Дня поля (семінару) стали майже 160 осіб - керівники і агрономи сільгосппідприємств, представники переробних підприємств, фермери з різних районів Херсонщини, а також інших областей. Організатори розпочали семінар в актовій залі Будинку культури, зокрема керівник господарства Віктор Найдьонов і регіональний керівник з продажу південного регіону компанії BASF Олександр Бардадименко розповіли присутнім про стан посівів і вплив на них засобів захисту.
Асканійська дослідна станція, як відомо, щороку закладає демонстраційний полігон, де випробовуються сорти і гібриди сільгоспкультур на предмет їхньої адаптованості до вирощування в природно-кліматичних умовах Півдня країни на зрошуваних і неполивних землях. Тож учасники заходу пройшли чотири модулі польових презентацій і показів.
Гостей ознайомили з демонстраційними полігонами посівів агрокультур, виробничими ділянками оригінального і елітного насіння, яке Асканійська ДСДС пропонуватиме аграріям у поточному році. Науковці станції наочно продемонстрували отримані результати застосування засобів захисту рослин на дослідних ділянках, адже щороку перед аграріями постають запитання: «Які сорти тієї чи іншої культури найкращі? Які сучасні системи захисту рослин обрати, щоб отримати максимальний врожай?».
Завдяки багаторічним цілеспрямованим дослідженням науковці Асканійської дослідної станції сформували перелік найбільш адаптованих та перспективних сортів і гібридів озимої пшениці, озимого і ярого ячменю, кукурудзи, соняшнику, сої та інших агрокультур, які в умовах Півдня здатні сформувати високий врожай, забезпечити максимальну рентабельність. Це, наприклад, сорт озимої пшениці Асканійська (оригінатор - Асканійська ДСДС ІЗЗ НААН), сорти озимої пшениці Епоха Одеська, Небокрай, Гурт, Хист, Жайвір, Ужинок, Вихованка одеська, Вдала (оригінатор - Селекційно-генетичний інститут НЦНС НААН); сорти озимої пшениці Овідій, Марія, Кохана, Благо (оригінатор - Інститут зрошуваного землеробства НААН). Із
сортів озимого ячменю варто виділити сорти Академічний, Дев’ятий вал, із сортів ярого ячменю - Водограй, Святогор, Сталкер (оригінатор - Селекційно-генетичний інститут НЦНС НААН).
На базі демполігону Асканійської ДСДС команда експертів BASF створила інноваційну добірку дієвих препаратів для захисту і росту рослин.
Бажаючим проведено детальний огляд гібридів ріпаку, які мають високі показники врожайності, серед них, до слова, були представлені й гібриди селекції Monsanto, Euralis, Lembke. Завдяки високому рівню толерантності та стійкості до хвороб і шкідників ці гібриди значно зменшують ризики, що виникають при вирощуванні ріпаку.
Багатьох зацікавили випробувальні полігони посівів агрокультур, оброблених препаратами (мікродобривами) фірми Kisson. Особливу увагу фахівці звернули на вплив мікродобрив на стан рослин. Для забезпечення високих обсягів майбутнього врожаю важливою є комплексна та професійна підтримка рослини впродовж усього періоду розвитку. Тому менеджери компаній радо ділилися з учасниками знаннями і досвідом, анонсували вирощування й захист різних гібридів польових культур, знайомили аграріїв зі своїми продуктами, паралельно надаючи кваліфікаційні поради з технології вирощування та підбору гібридів культур. Водночас присутні обмінювалися враженнями від побаченого і почутого, обговорювали перспективи запровадження у своїх господарствах інновацій.
Традиційно в рамках Дня поля відбувся розіграш призів від організаторів.
Зрозуміло, програма нинішнього Дня поля включала численні презентації компаній, дискусії і просто товариське спілкування колег, які роблять по суті одну справу – забезпечують країну продовольством.
Взагалі Дні поля для аграріїв дуже важливі, бо надихають на результат, надають інформацію для роздумів, відбувається інтенсивний обмін думками. Такі зустрічі хліборобів дозволяють їм з оптимізмом дивитись у майбутнє. І щоразу ДП ДГ «Асканійське» недаремно обирається майданчиком для демонстрації досвіду. Це підприємство спільно з Асканійською дослідною станцією напрацювало неоціненний досвід наукового підходу до агропромислового виробництва. Такі відомі і потужні бренди, як BASF, Monsanto, Euralis, Lembke, Kisson вже багато років співпрацюють з нашим господарством. Наша співпраця є взаємовигідною, а її результати реально переконують аграріїв: візьмеш на озброєння – неодмінно будеш із прибутками.
Ми із задоволенням готові прийняти кожного аграрія і поділитися з ним наявним досвідом, показати свої здобутки і застерегти від невдач на прикладі власних помилок. Всім, хто хоче працювати з прибутками, державне підприємство «Дослідне господарство «Асканійське» пропонує під урожай 2017 року широкий перелік нових перспективних сортів озимої пшениці та ячменю, при цьому ми неодмінно надамо відповідні рекомендації щодо їх посіву і вирощування. Тож чекаємо бажаючих придбати високоякісний насіннєвий матеріал за доступними цінами в ДП ДГ «Асканійське».
В. НАЙДЬОНОВ, директор,
О. ДУБИНСЬКА, С. ФОМЕНКО, наукові співробітники,
ДП ДГ «Асканійське»
Херсонська область, Каховський район, село Тавричанка
Тел.: +380508103096, тел./факс: 05536-9-11-45, 9-11-16;
е-mail: askaniyskoe@mail.ru
сайт: askaniyskoe-ua.com