Державного НДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, доктор ветеринарних наук, професор:
«Торік ми закінчили роботу над проектом Закону України «Про корми», який вже переданий до Верховної Ради. Зараз працюємо над підписаним Кабміном в грудні 2006 року розпорядженням, в рамках Плану дій Україна – ЄС, про Загальнодержавну програму визначення залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у продуктах тваринного походження. До них належать харчові продукти (м'ясо, молоко, яйце, мед тощо) та корми і кормові добавки. Працюємо також над проектом нового закону про м'ясо і м'ясопродукти, у якому пропонуємо розроблений нами мікроструктурний метод контролю сировини в м'ясних фаршах. Це дасть змогу позбутися фальсифікатів – заміни високоякісного м'яса низькосортним, субпродуктами і навіть неїстівними компонентами, – які виявлено впродовж трирічної роботи інституту над цією проблемою. Ми затвердили два державних стандарти з мікроструктури. Випустили методичні рекомендації – документ, який уможливлює проведення і виконання таких досліджень. Отже, на сьогодні ми маємо і законодавчу, і виконавчу базу, щоб проводити контроль якості продукції, забезпечити її безпеку, споживчі властивості тощо.
Що стосується основної нашої роботи, то інститут працює в системі державного контролю і нагляду, що передбачає:
– реєстрацію ветпрепаратів та кормових добавок з випробуванням зразків і детальною експертизою нормативних документів;
– вибірковий контроль якості продукції;
– обстеження підприємств на відповідність умовам випуску, зберігання і реалізації продукції для ветмедицини;
– практичне здійснення ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на всіх етапах – від розробки до реалізації продукції;
– стандартизацію і сертифікацію продукції для ветмедицини на відповідність і безпечність;
– аналіз дотримання технологічних регламентів.
2006 року інспекторами ДНДКІ здійснено контроль і нагляд на 132 вітчизняних підприємствах, які випускають, зберігають і реалізують продукцію для ветмедицини. Виявлено недоліки у роботі 53 підприємств, у двох із них, які зберігають і реалізують продукцію, призупинено дію ліцензії.
Слід зазначити, що це менше порівняно з 2005 роком, коли зі 160 перевірених підприємств було виявлено недоліки у роботі у 75 і призупинено дію ліцензії у 13. Сподіваюся, що така тенденція збережеться і у 2007 році».