Добра традиція склалася у Київській області роками – вшановувати й дякувати за нелегку працю трудівникам села. Проте, цьогоріч до звичних вітань і святкового концерту керівники області додали особливий настрій, приготувавши винуватцям урочистостей несподіваний приємний сюрприз.
А чекав він на запрошених у просторому фойє Національного університету біоресурсів і природокористування, де задовго до початку зборів розгорнулася виставка короваїв із зерна нинішнього врожаю. Подивишся на запашний святковий хліб із будь-якого району області й розумієш: у хлібі замішана любов майстринь, багатство краю, щедрість і талант його жителів. Тому кожен, ніби сонце, дарував присутнім теплі спогади про літо і наповнював приміщення неперевершеним ароматом.
За давньою традицією короваї розмістили на вишитих рушниках, прикрасили їх ще одним одвічним символом українців – червоними ягодами і кетягами калини.
Щороку на свято приїздять і ті, ким особливо пишаються в регіоні - Герої України-аграрії, які керують потужними агропідприємствами.
Теплий, домашній і разом із тим урочистий заспів свята переносився і у глядацьку залу, де зі сцени про досягнутий врожай зернових, овочів і фруктів на Київщині розповідав документальний фільм. І здобутки селян, незважаючи на погодні катаклізми, радують їх.
Свою частку до українського короваю нині додали 700 агроформувань, понад 1 тис. фермерських господарств, 242 тисячі особистих селянських господарств. Київщина отримала рекордні 3 млн. т зернових, середня врожайність яких становила 50,0 ц/га (на 14 ц/га більше ніж торік). І це - найвищий показник в Україні! Завдяки ж введенню в експлуатацію об’єктів АПК створено понад 50 тис. нових робочих місць.
«Підвищення якості та конкурентоспроможності продукції сільського господарства, - підкреслив у своїй промові голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, - виводить аграріїв на нові ринки збуту та розширює співробітництво з іноземними партнерами. Тому нині продукція з Київщини експортується майже у понад сто країн світу, і порівняно з минулим роком обсяги експорту зросли на 60 відсотків». Серед позитивних тенденцій він також відзначив і зростання обсягів інвестицій, у т.ч. й іноземних, у розвиток агросектору області.
Роботу кращих аграріїв області було відзначено грамотами і подяками уряду і обласної адміністрації. Їх вручили Анатолій Присяжнюк, радник Президента Віктор Слаута і голова Київської облради Олександр Качний. В. Слаута, вітаючи трударів, зокрема підкреслив, що нині країна пишається аграріями, які вивели її на досить високі рубежі: ми маємо перше місце в експорті соняшникової олії, випередивши Аргентину, третє місце – у експорті зерна та інші вагомі показники. Хоча ще не так давно, пригадав Віктор Андрійович, ми і взимку бачили поля незібраної кукурудзи і соняшнику, а нині господарства запроваджують нові технології, купують сучасну потужну техніку, вирощують сталі врожаї й це говорить про те, що Україна ще не повністю використала свій агропотенціал. А значить, наші перемоги в АПК ще попереду, висловив переконання В. Слаута. Бо українське село – це цілий світ, а всьому початок – плуг і борозна.
Та й хіба не так? Адже сільське господарство у нашій країні - це хребет економіки, запорука стабільності й упевненості в майбутньому. В сільському господарстві формується вагома частка валового внутрішнього продукту держави, тож АПК - це значно більше, ніж просто сектор економіки. Це – робота, стиль і сенс життя третини українців.
«Хліборобською працею роками і століттями славиться наша земля,- зазначив Олександр Качний, вручаючи відзнаки селянам. – Від жнивної осені аграрії живуть очікуванням весни – початком нового селянського року. Як і в кожного з тих, чиє коріння пов'язане з селом, у мене особливо тепле ставлення до людей, котрі забезпечують нас хлібом і до хліба».
А де хліб – там і пісня. Вона супроводжує нас упродовж усього життя. Тому вінок пісенно-танцювальних подарунків підготували винуватцям свята відомі художні колективи області.
Вікторія ЛЯХОВЕЦЬ