Як прогнозує директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, цьогорічний ужинок в області буде не менший, ніж у 2014-му. Отож слід чекати на добрий урожай. Принаймні, хлібороби все роблять за вимогами сучасних технологій. Більшість сільгоспугідь в області орендують потужні агрохолдинги «Миронівський хлібопродукт», «Нібулон», «Кернел Групп», «Приват-Агрохолдинг», а в них дефіциту з пальним та технікою немає. Скаржаться тільки на дорожнечу ресурсів.
Очікувана середня урожайність — на рівні минулого року (близько 53 центнери з гектара). Щоправда, ще не відомо, як позначаться на ній складні погодні умови кінця червня — початку липня. Рясні дощі та вітри вносять корективи, ставлячи механізаторам серйозні перепони. Але вони духом не падають.
У Чапаєвці Золотоніського району, звідки в області в останні роки традиційно розпочинають жнива, уже тиждень успішно триває збирання ранніх зернових. Щоправда, в поле доводиться виходити в перервах між дощами. Попри це комбайнери Микола Мироненко з Олексієм Черемисом та Олександр Марченко з Русланом Голубовичем двома потужними комбайнами швидко збирають озимий ячмінь. Вони задоволені: кожен гектар дає майже 50 центнерів зерна, яке одразу засипають на зерновий склад.
Крім озимого ячменю, в «Чапаєвському» на 308 гектарах дозріває озима пшениця. Отож незабаром із ячмінного поля механізатори перемістяться на пшеничний лан, де тугий колос уже половіє. Щоб зменшити втрати врожаю за рахунок осипання зерна, вони поспішають провести жнивну кампанію у стислі строки.
//ukurier.gov.ua/uk