Аграрний тиждень. Україна
» » » Якою технікою працюватимемо?
» » » Якою технікою працюватимемо?

    Якою технікою працюватимемо?


    Той, хто безпосередньо пов’язаний із сільськогосподарською технікою, добре знає смт Дослідницьке, що на Київщині. Навколо нього розташовані демонстраційні поля Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сьльськогосподарського виробництва імені Л. Погорілого. В лабораторіях цієї наукової установи побувало чимало інженерів, механіків, слюсарів, винахідників. Тут завжди орієнтуються в новітніх розробках, слідкують на сучасними технологіями, випробовують зразки техніки, яка або створюється в нашій державі, або надходить до нас з-за кордону. Тут також народжуються цікаві ідеї щодо технічного переозброєння галузі АПК. А щоб про всі технічні новинки знали сільгоспвиробники, щороку в інституті проводяться дні поля.
    Якою технікою працюватимемо?
    «День поля – 2007» відбувся цього року при не менш широкому колі учасників, ніж завжди. До Досолідницького приїхали керівники сільськогосподарських підприємств, керівники заводів, що виготовляють техніку для села, представники Кабінету Міністрів, Мінагрополітики, Мінпромполітики, УААН, НАК «Украгролізинг», Київської облдержадміністрації, Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств, Асоціації фермерів та землевласників України.
    Тим і цікавий «День поля» в УкрНДІПВТ ім. Погорілого, що новітні зразки вітчизняної та зарубіжної техніки можна побачити безпосередньо в роботі, а не на папері. Традиційно в Дослідницькому свої машини, обладнання та механізми демонструють 25-20 заводів-виробників сільгосптехніки. А вже споживачі визначаються: яку саме техніку їм варто придбати для власного агровиробнитцва.
    На експериментальному буряковому лані були влаштовані своєрідні змагання машин для збирання солодких коренів. Свої технічні засоби демонстрували ВАТ «Борекс», ВАТ «Уманьферрммаш», фірми «Кляйне» та «Амако». 16 тракторів різного класу відомих марок (ХТЗ, ЖЬ, ,МХ, МЬХ, КТЙ, ТЯ, Джон-Дір) побачили відвідувачі Дня поля-2007. Серед комбайнів були представлені КЗС-9-1 «Славутич», «Дон 1500 Б» КЗС -7 «Полесье» та зернозбиральний роторний комплекс КЗР – 10 «Полесье – Ротор». А ще демонструвалися плуги, грунторозрихлювачі, дискові грунтообробні агрегати, культиватори, комбіновані агрегати для основного обробітку грунту, борони, котки, косарки, сівалки, різноманітне обладнання для тваринництва. Всі зразки техніки і не перелічити. Адже їх кількість сягала сотні.
    Скажімо, виробничо-лізингове підприємство «Украгропостач», сьогодні пропонує на ринок, окрім зерно-кормо-бурякозбиральних комплексів, і кормозаготівельну техніку, і машини для транспортування та внесення рідких та твердих добрив, і причепні транспортні засоби, і технічні засоби для садіння, збираня картоплі та механічного обробітку посівів цієї культури, і сіялки, і комунальну тухніку. Ці зразки можна було роздивитись з усіх боків, розпитати про технічні характеристики, дізнатись про умови співпраці з підприємством.
    - Техніка, яку ми постачаємо вітчизняним аграріям, - поділився своїми думками інженер-діагностик підприємства Василь Стукаченко, - зарекомендувала себе на українських ланах дуже добре. За своїми характеристиками вона нічим не гірша від тих машин, які пропонують імениті зарубіжні виробники. У нас запроваджено дуже зручну систему розрахунків з господарствами, які вирішують придбати нашу продукцію. Після 20% передоплати її вартості, ми постачаємо вибрану техніку замовнику. Решту коштів господарі перераховують нам протягом обумовленого терміну. Ми вже запровадили і зручну систему кредитування: техніка оформляється під заставу в банку. Тобто господарство бере в нас техніку, «заставляє» її в банку, а потім розраховується з ним відповідно до укладеної угоди.
    Техніка, яку ми пропонуємо, виробляється в Білорусі. Це такі відомі заводи як «Гомсільмаш», «Лідсільмаш», «Бобруйськагромаш» та інші. Як відомо, наш північний сусід – Білорусія - славиться у світі своїми досягненнями у картоплярстві. Сьогодні, щоб успішно вирощувати цю овочеву культуру, можна обійтися без важкої фізичної праці. Технічні засоби, які ми пропонуємо, дозволяють повністю автоматизувати всі процес від посадки до збирання «другого хлібу». У нас є чималий вибір різноманітних саджалок, технічних засобів для механічного догляду за рослинами в процесі росту, картоплекопачів. Ми також маємо можливість забезпечити всіма необхідними механічними засобами для вирощування картоплі як малі, так і великі господарства.
    Втім, як зауважив інженер, дуже б хотілося, щоб держава максимально спростила процес перетинання техніки кордону. Вітчизняний виробник сільськогосподарської продукції тідьки б виграв, якби були скасовані ПДВ, податки і збори при розмитненні такої техніки, адже тоді б усі дуже необхідні й якісні механізми, які постачаються, відчутно подешевшали. Відповідно значно б зменшилася й собівартість сільськогосподарської продукції, й господарі на землі стали заможнішими.
    ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» розташований найближче до центру випробування техніки. Можливо тому білоцерківці привезди на день поля і продемонтсрували одразу чотири технічні засоби для успішного господарювання на землі.
    - Дилери нашого підприємства, - сказав у розмові менеджер відділу збуту Сергій Щербатюк, - працюютьу кожній області України. Окрім того наші представництва є й за кордоном, зокрема в Польщі, Болгарії, Румунії, Росії, Білорусі.
    Всім бажаючим винахідники підприємства продемонстрували свій роторний комбайн «РОСЬ2», а також агрегати для обробітку грунту: як навісні, так і причепні шириною захвату від 2,4 до 4,5 метрів. На переконання менеджера, ці зразки техніки приваблюють вітчизняних товаровиробників і ціною ( в кілька разів нижча вартості зарубіжних аналогів), і якістю (машини не поступаються кращим зарубіжним аналогам, і добре відлагодженою системою сервісного обслуговування.
    Забезпечити себе вдосталь енергоносіями, неочікуючі з острахом чергових криз на ринку пального, тепер має змогу практично кожне агропідприємство. В Україні з успіхом розгортається виробництво власних заводів, що продукують біодизель. На дні поля свій автоматизований міні-завод для його виробництва представило ТОВ «ЕЛЕРОН».
    - Достатньо завантажити насіння ріпаку, їдкий натр, метиловий спирт, потім натиснути кнопку і наш мінізавод запрацює, - розповіла комерційний директор цього підприємства Любвью Сухенько. - Обслуговувати його може й одна людина, адже всі процеси автоматизовані. Окрім біодизельного палива такий апарат продукує сирий гліцерин з вмістом 80%, а також високоякісний корм. З трьох тонн насіння ріпаку виходить одна тонна біодизелю. Якщо господарство опанує вирощування на своїх ланах цієї культури, то воно повністю зможе забезпечити всі свої енергетичні потреби. Ми виготовляємо міні-заводи продуктивністю від 250 літрів до 5 тонн палива на добу. Собівартість біодизеля, якщо вирощувати ріпак власними силами, становить 2,5 грн. за літр.
    Восени цього року херсонські комбайнобудівники святкувативуть свій 120-річний ювілей. Підприємство почало своє життя з маленьких майстерень, з виробництва плугів, борін та іншої малогабаритної техніки. Сьогодні після багатьох реогранізацій можна сказати, що український «комбайновий ветеран» отримав друге дихання. Про це свідчать нові сучасні технічні засоби для господарювання на землі, які продемонструвало ТОВ «Херсонський машинобудівний завод».
    - Ми показуємо свій комбайн КЗС – 9 – 1 «Славутич», - пояснила менеджер з продажу Марія Юрченко. - Його 100% збирають на території Херсонського машинобудівного заводу. Щороку конструкція цієї машини вдосконалюється. «Славутич» відрізняється своєю надійністю, доступною ціною, економічністю. А вітчизняні виробники сільгосппродукції мають право отримати 30% державної компенсації при придбанні нашої техніки.
    До речі, учасники дня поля не лише оглядали машини та техніку, а також дискутували під час науково-практичної конференції «Енергозберігаючі зональні системи обробітку грунту та сівби озимих». Адже сьогодні питання заощадження енергії є надзвичайно актуальними. Як, між іншим, і новітні технології ведення аграрного виробництва. Бо головне в нелегкій справі вирощування сільськогосподарської продукції – не тільки збирати високі врожаї, а й не винищувати, зберігати родючість наших всесвітньо відомих чорноземів. І робити це потрібно й можливо лише з допомогою найсучаснішої техніки. Чи не так?
    Володимир Шало





    Схожі новини
  • Держава створила сприятливі умови для виробництва сільгосптехніки, а також її придбання
  • На Київщині розпочався Всеукраїнський день поля 2012 «Техніка успішного виробництва»
  • Там, де «Техніка на завтра»
  • ТЕХНОПАРАД У ПОЛІ
  • Яка техніка - такий урожай

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Якою технікою працюватимемо?


Той, хто безпосередньо пов’язаний із сільськогосподарською технікою, добре знає смт Дослідницьке, що на Київщині. Навколо нього розташовані демонстраційні поля Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сьльськогосподарського виробництва імені Л. Погорілого. В лабораторіях цієї наукової установи побувало чимало інженерів, механіків, слюсарів, винахідників. Тут завжди орієнтуються в новітніх розробках, слідкують на сучасними технологіями, випробовують зразки техніки, яка або створюється в нашій державі, або надходить до нас з-за кордону. Тут також народжуються цікаві ідеї щодо технічного переозброєння галузі АПК. А щоб про всі технічні новинки знали сільгоспвиробники, щороку в інституті проводяться дні поля.
Якою технікою працюватимемо?
«День поля – 2007» відбувся цього року при не менш широкому колі учасників, ніж завжди. До Досолідницького приїхали керівники сільськогосподарських підприємств, керівники заводів, що виготовляють техніку для села, представники Кабінету Міністрів, Мінагрополітики, Мінпромполітики, УААН, НАК «Украгролізинг», Київської облдержадміністрації, Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств, Асоціації фермерів та землевласників України.
Тим і цікавий «День поля» в УкрНДІПВТ ім. Погорілого, що новітні зразки вітчизняної та зарубіжної техніки можна побачити безпосередньо в роботі, а не на папері. Традиційно в Дослідницькому свої машини, обладнання та механізми демонструють 25-20 заводів-виробників сільгосптехніки. А вже споживачі визначаються: яку саме техніку їм варто придбати для власного агровиробнитцва.
На експериментальному буряковому лані були влаштовані своєрідні змагання машин для збирання солодких коренів. Свої технічні засоби демонстрували ВАТ «Борекс», ВАТ «Уманьферрммаш», фірми «Кляйне» та «Амако». 16 тракторів різного класу відомих марок (ХТЗ, ЖЬ, ,МХ, МЬХ, КТЙ, ТЯ, Джон-Дір) побачили відвідувачі Дня поля-2007. Серед комбайнів були представлені КЗС-9-1 «Славутич», «Дон 1500 Б» КЗС -7 «Полесье» та зернозбиральний роторний комплекс КЗР – 10 «Полесье – Ротор». А ще демонструвалися плуги, грунторозрихлювачі, дискові грунтообробні агрегати, культиватори, комбіновані агрегати для основного обробітку грунту, борони, котки, косарки, сівалки, різноманітне обладнання для тваринництва. Всі зразки техніки і не перелічити. Адже їх кількість сягала сотні.
Скажімо, виробничо-лізингове підприємство «Украгропостач», сьогодні пропонує на ринок, окрім зерно-кормо-бурякозбиральних комплексів, і кормозаготівельну техніку, і машини для транспортування та внесення рідких та твердих добрив, і причепні транспортні засоби, і технічні засоби для садіння, збираня картоплі та механічного обробітку посівів цієї культури, і сіялки, і комунальну тухніку. Ці зразки можна було роздивитись з усіх боків, розпитати про технічні характеристики, дізнатись про умови співпраці з підприємством.
- Техніка, яку ми постачаємо вітчизняним аграріям, - поділився своїми думками інженер-діагностик підприємства Василь Стукаченко, - зарекомендувала себе на українських ланах дуже добре. За своїми характеристиками вона нічим не гірша від тих машин, які пропонують імениті зарубіжні виробники. У нас запроваджено дуже зручну систему розрахунків з господарствами, які вирішують придбати нашу продукцію. Після 20% передоплати її вартості, ми постачаємо вибрану техніку замовнику. Решту коштів господарі перераховують нам протягом обумовленого терміну. Ми вже запровадили і зручну систему кредитування: техніка оформляється під заставу в банку. Тобто господарство бере в нас техніку, «заставляє» її в банку, а потім розраховується з ним відповідно до укладеної угоди.
Техніка, яку ми пропонуємо, виробляється в Білорусі. Це такі відомі заводи як «Гомсільмаш», «Лідсільмаш», «Бобруйськагромаш» та інші. Як відомо, наш північний сусід – Білорусія - славиться у світі своїми досягненнями у картоплярстві. Сьогодні, щоб успішно вирощувати цю овочеву культуру, можна обійтися без важкої фізичної праці. Технічні засоби, які ми пропонуємо, дозволяють повністю автоматизувати всі процес від посадки до збирання «другого хлібу». У нас є чималий вибір різноманітних саджалок, технічних засобів для механічного догляду за рослинами в процесі росту, картоплекопачів. Ми також маємо можливість забезпечити всіма необхідними механічними засобами для вирощування картоплі як малі, так і великі господарства.
Втім, як зауважив інженер, дуже б хотілося, щоб держава максимально спростила процес перетинання техніки кордону. Вітчизняний виробник сільськогосподарської продукції тідьки б виграв, якби були скасовані ПДВ, податки і збори при розмитненні такої техніки, адже тоді б усі дуже необхідні й якісні механізми, які постачаються, відчутно подешевшали. Відповідно значно б зменшилася й собівартість сільськогосподарської продукції, й господарі на землі стали заможнішими.
ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» розташований найближче до центру випробування техніки. Можливо тому білоцерківці привезди на день поля і продемонтсрували одразу чотири технічні засоби для успішного господарювання на землі.
- Дилери нашого підприємства, - сказав у розмові менеджер відділу збуту Сергій Щербатюк, - працюютьу кожній області України. Окрім того наші представництва є й за кордоном, зокрема в Польщі, Болгарії, Румунії, Росії, Білорусі.
Всім бажаючим винахідники підприємства продемонстрували свій роторний комбайн «РОСЬ2», а також агрегати для обробітку грунту: як навісні, так і причепні шириною захвату від 2,4 до 4,5 метрів. На переконання менеджера, ці зразки техніки приваблюють вітчизняних товаровиробників і ціною ( в кілька разів нижча вартості зарубіжних аналогів), і якістю (машини не поступаються кращим зарубіжним аналогам, і добре відлагодженою системою сервісного обслуговування.
Забезпечити себе вдосталь енергоносіями, неочікуючі з острахом чергових криз на ринку пального, тепер має змогу практично кожне агропідприємство. В Україні з успіхом розгортається виробництво власних заводів, що продукують біодизель. На дні поля свій автоматизований міні-завод для його виробництва представило ТОВ «ЕЛЕРОН».
- Достатньо завантажити насіння ріпаку, їдкий натр, метиловий спирт, потім натиснути кнопку і наш мінізавод запрацює, - розповіла комерційний директор цього підприємства Любвью Сухенько. - Обслуговувати його може й одна людина, адже всі процеси автоматизовані. Окрім біодизельного палива такий апарат продукує сирий гліцерин з вмістом 80%, а також високоякісний корм. З трьох тонн насіння ріпаку виходить одна тонна біодизелю. Якщо господарство опанує вирощування на своїх ланах цієї культури, то воно повністю зможе забезпечити всі свої енергетичні потреби. Ми виготовляємо міні-заводи продуктивністю від 250 літрів до 5 тонн палива на добу. Собівартість біодизеля, якщо вирощувати ріпак власними силами, становить 2,5 грн. за літр.
Восени цього року херсонські комбайнобудівники святкувативуть свій 120-річний ювілей. Підприємство почало своє життя з маленьких майстерень, з виробництва плугів, борін та іншої малогабаритної техніки. Сьогодні після багатьох реогранізацій можна сказати, що український «комбайновий ветеран» отримав друге дихання. Про це свідчать нові сучасні технічні засоби для господарювання на землі, які продемонструвало ТОВ «Херсонський машинобудівний завод».
- Ми показуємо свій комбайн КЗС – 9 – 1 «Славутич», - пояснила менеджер з продажу Марія Юрченко. - Його 100% збирають на території Херсонського машинобудівного заводу. Щороку конструкція цієї машини вдосконалюється. «Славутич» відрізняється своєю надійністю, доступною ціною, економічністю. А вітчизняні виробники сільгосппродукції мають право отримати 30% державної компенсації при придбанні нашої техніки.
До речі, учасники дня поля не лише оглядали машини та техніку, а також дискутували під час науково-практичної конференції «Енергозберігаючі зональні системи обробітку грунту та сівби озимих». Адже сьогодні питання заощадження енергії є надзвичайно актуальними. Як, між іншим, і новітні технології ведення аграрного виробництва. Бо головне в нелегкій справі вирощування сільськогосподарської продукції – не тільки збирати високі врожаї, а й не винищувати, зберігати родючість наших всесвітньо відомих чорноземів. І робити це потрібно й можливо лише з допомогою найсучаснішої техніки. Чи не так?
Володимир Шало





Схожі новини
  • Держава створила сприятливі умови для виробництва сільгосптехніки, а також її придбання
  • На Київщині розпочався Всеукраїнський день поля 2012 «Техніка успішного виробництва»
  • Там, де «Техніка на завтра»
  • ТЕХНОПАРАД У ПОЛІ
  • Яка техніка - такий урожай

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.