Минає 22 роки з того дня, коли 26 квітня стало чорною датою не лише для українського народу, а для всього людства. В кожній людській душі Чорнобильська катастрофа відзивається тривожним зойком, відчуттям біди, невизначеності майбутнього…
Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.
Серед тих, хто вступив у сутичку з некерованою радіаційною стихією, жертвуючи життям і здоров'ям заради благополуччя і безпеки нинішніх і прийдешніх поколінь, були й співробітники нашого міністерства: Достоєвський Павло Петрович, Окопний Олексій Макарович, Лященко Степан Олексійович, Матузенко Василь Архипович, Харченко Василь Семенович, Боковий Петро Андрійович, Білоног Микола Андрійович, Лук’янчук Володимир Іванович та багато інших. Загальну координацію цих робіт і контроль за якістю й своєчасністю виконання протирадіаційних заходів в АПК здійснював Олександр Миколайович Ткаченко.
Чимало колишніх працівників міністерства і підвідомчих наших організацій – учасників ліквідації Чорнобильського лиха – не дожили до сьогоднішніх днів. І ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих і віддаємо дань пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи людство від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям...
Генеральна асамблея ООН у листопаді 2007 року ухвалила резолюцію, яка оголошує новий етап в мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на найближчі 10 років, як «декаду відновлення і сталого розвитку» радіаційно забруднених територій. В міжнародній співпраці акцент буде зміщено від гуманітарної допомоги до участі у національних бізнес-інвестиціях в забруднені регіони, створення «нових економічних можливостей» і нових робочих місць.
Ми зобов’язані повернутися до виконання програм відродження й розвитку окремих галузей на забруднених територіях, розробки додаткових заходів, спрямованих на виробництво гарантовано радіологічно безпечної агропродукції. Зокрема мова йдеться про розвиток м’ясного скотарства, залуження та перезалуження радіаційно забруднених луків і пасовищ, проведення вапнування земель тощо.
І сьогодні за ініціативи радіологічної інспекції Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики та Міжнародної федерації ділових жінок «Либідь» організовано конкурс дитячих малюнків «Чорнобильська катастрофа очима дітей». Кращі з них будуть нагороджені цінними подарунками.
Олександр ДУТОВ