З нового року набрали чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають адміністративну відповідальність у вигляді накладання штрафів за порушення правил землеустрою, а точніше - за використання земель без проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.
Це тому, що згідно із частиною четвертою ст. 22 Земельного кодексу України:
"4. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель".
А що ж треба "правильно" сіяти, то ще у 2010 році "попередній" Кабінет Міністрів визначив це у своїй постанові від 11.10.2010 №164 "Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах".
Отже, якщо законослухняні землекористувачі захочуть унормувати свою сівозміну, то за їхні гроші (як кажуть, зараз це коштує 28-40 грн./га) їм усе "розпишуть" спеціалізовані організації у відповідному проекті - із травами, баштанами, картоплями і чорними парами.
Інакше, поки іншого офіційно не прийнято, такий розроблений проект "землеустрою із сівозміною" не "проскочить" через відповідну держземівську експертизу, що є обов"язковою.
agroconf.org