Для забезпечення еколого-економічного обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, фахівці Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області проводять постійну роз’яснювальну роботу щодо необхідності обов’язкового впровадження сільськогосподарськими товаровиробниками проектів землеустрою.
Так, на кінець травня цього року на території Житомирської області, відповідно від матеріалів, які надійшли від районних земельних відділів, рахується понад 400 суб’єктів господарювання, що використовують землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею понад 100 га. Загалом, зазначені землекористувачі використовують земельні ділянки площею понад 439552 га.
Держсільгоспінспекція вже не одноразово інформувала сільгоспвиробників про наслідки порушення та знищення сівозміни, нераціональне і неефективне використання землі, що призводить до поширення деградації с/г угідь та надзвичайно низького рівня їхньої продуктивності. Реальним механізмом для врегулювання зазначених проблем, наведення порядку в землекористуванні, використанні та охороні земель, на думку фахівців Держсільгоспінспекції, є розробка Проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь.