Міністерство агарної політики та продовольства України на сьогодні переглядає оцінки можливих обсягів експорту пшениці. Так, виходячи з того, що стан озимих культур на сьогодні добрий та задовільний, що дає змогу робити хороші оцінки майбутнього врожаю. А крім того, на ринку сформувалися вигідні для виробників і експортерів ціни, обсяги експорту зерна можуть бути збільшені. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
На сьогодні Мінагрополітики продовжує здійснювати моніторинг балансів зерна на внутрішньому ринку. Крім того, враховуючи те, що стан 92% посівів озимих культур на сьогодні добрий та задовільний, є можливість прогнозувати цього року хороший врожай.
Разом із тим, у межах Меморандуму про взаєморозуміння відомство веде системний діалог із зерноторговими компаніями щодо вироблення виваженого підходу до формування внутрішніх ресурсів зерна. Наразі загальна пропозиція зерна повністю забезпечує внутрішню потребу, тому на сьогодні аграрії можуть додатково експортувати узгоджений на переговорах обсяг пшениці.
«Наразі ми вже узгодили із зернотрейдерами додатково експортувати 300 тисяч тонн пшениці. Окрім того, у поточному місяці Мінагрополітики та зернотрейдери планують узгодити поставки на зовнішні ринки ще 200 тисяч тонн пшениці», − зазначив Микола Присяжнюк.
Міністр наголосив, що продовольча безпека є питанням номер один, тому відомство постійно працює над утриманням оптимальних балансів зернових. Разом із тим, держава максимально враховує інтереси сільгоспвиробників, аби вони могли продати зерно та залучити кошти для весняно-польових робіт та жнив.
Очільник відомства також відзначив стабільні темпи експорту в поточному маркетинговому році.
«Що стосується зерна, то 2012/2013 маркетинговий рік ми проходимо стабільно та очікуємо, що загалом експорт складе 23 мільйона тонн. На сьогодні аграрії вже поставили на зовнішні ринки 18 мільйонів тонн зернових. А це на 5 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Зокрема, наразі сільгоспвиробники експортували 9 мільйонів тонн кукурудзи, 6,2 мільйона тонн пшениці та 2 мільйона тонн ячменю», − додав Микола Присяжнюк.