В Україні завершуються весняно-польові роботи. Так, сільгоспвиробникам лишилося посіяти менше 1% площ. Досівають аграрії пізні круп’яні культури, зокрема гречку. Вона вже посіяна на площі 191 тисяч га або 93% прогнозу. Завершено посів цукрових буряків на площі 306 тисяч га, що становить 106% до прогнозу. З цих площ зберуть урожай, який повністю забезпечить внутрішній попит і експорт. Водночас, в країні є необхідні перехідні запаси цукру та гречки. Про це повідомив директор Департаменту землеробства Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Демидов.
Станом на 28 травня в Україні засіяно 306 тисяч гектарів цукрового буряку, тобто на 6% більше від запланованих площ. Окрім цього, в Україні постійно зростає врожайність цієї культури. А це дозволяє збільшити виробництво цукру з менших за обсягом посівних площ.
«Цьогоріч ми плануємо отримати високу врожайність, адже аграрії використали більш якісне насіння цукрового буряку. І наразі посіви перебувають у задовільному стані. Виробництво ж цукру цього року може сягнути 1,2-1,4 мільйона тонн. Крім цього, перехідні запаси цукру складуть близько 1 мільйона тонн. З урахуванням цього, пропозиція на ринку може становити 2,2-2,4 мільйона тонн за внутрішньої потреби споживання в 1,8 мільйона тонн. Тому на сьогодні не виникає занепокоєння щодо забезпечення вітчизняних споживачів цукром. А цукровари, своєю чергою, уникнуть збитків», − зазначив Олександр Демидов.
Що ж до гречки, то, зі слів директора Департаменту землеробства, на сьогодні аграрії продовжують сіяти цю культуру. Зокрема, нею вже засіяно 190 тисяч гектарів, тобто 93% запланованих площ.
«У поточному році ми можемо отримати близько 190-200 тисяч тонн гречки. А перехідні залишки цих круп в Україні становитимуть 50 тисяч тонн. Окрім того, в Аграрному фонді є 11 тисяч тонн гречки. Оскільки внутрішнє споживання цієї крупи складає близько 200 тисяч тонн, то отриманого врожаю разом із перехідними запасами повністю вистачить для внутрішнього споживання», − наголосив Олександр Демидов.