Посів цукрових буряків уже завершено. Цього року вітчизняні аграрії засіяли 306 тисяч гектарів площ, що на 6% більше від прогнозу. Тож, враховуючи це, а також урожайність, яка з кожним роком зростає, можна розраховувати на достатнє виробництво цукру. Так, за попередніми прогнозами, у 2013/2014 маркетинговому році планується виробити 1,3-1,5 мільйона тонн цукру. Ці обсяги повністю задовольнять потреби українців у цьому продукті. Проте, щоб не допустити його перевиробництва, необхідно наблизитися до оптимальних посівних площ під цукрові буряки. А також можна диверсифікувати виробництво, щоб виготовляти біоетанол.
Минулого тижня в Україні завершилися весняно-польові роботи. Сільгоспвиробники засіяли 306 тисяч га під цукровий буряк, що становить 106% від попереднього прогнозу. З цих площ зберуть урожай, який повністю задовольнить внутрішній попит.
Цьому сприятимуть не тільки значні площі, але й урожайність цукрових буряків, яка постійно зростає. Так, у 2000 році урожайність становила 177 ц/га, а в 2012 році – 411 ц/га. Така ж урожайність має зберегтися і цьогоріч, адже аграрії ширше застосовують нові технології, використовуються матеріально-технічні ресурси, покращується якість насіння цукрових буряків.
Враховуючи це, у 2013/2014 маркетинговому році виробництво цукру може сягнути 1,3-1,5 мільйона тонн. Крім того, залишки зазначеного продукту становитимуть близько 926 тисяч тонн. З урахуванням цього, пропозиція на ринку може становити 2,2-2,4 мільйона тонн за внутрішньої потреби споживання в 1,8 мільйона тонн. Тому на сьогодні не виникає занепокоєння щодо забезпечення вітчизняних споживачів цукром.
Враховуючи стратегічну важливість для України бурякоцукрової галузі, було вжито низку заходів щодо стабілізації площ посіву цукрових буряків. Це дозволить уникнути перевиробництва цукру в майбутньому. Також, щоб не постраждати від перевиробництва, Мінагрополітики радить його диверсифікувати. Це дасть можливість обирати, що виробляти – цукор чи біоетанол, залежно від кон’юнктури ринку.