Динаміка внутрішнього попиту після помірної активізації у період травневих свят уповільниться під впливом низької купівельної спроможності споживачів, сезонних особливостей і монетарних обмежень, зумовлених потребою сповільнити динаміку грошових агрегатів. Низькому інфляційному результату місяця сприятиме задовільна пропозиція продовольчих товарів, які роблять найбільший внесок в індекс споживчих цін, і низька порівняльна база минулого року (дефляція).
Поза сумнівом, на сьогодні локомотивом економічного розвитку є сільське господарство, яке показало за чотири місяці приріст у 5,1 відсотка. Воно забезпечує належну пропозицію на ринку продовольства. Виходячи з цього, зміни до держбюджеті 2013, які декларувалися під час його прийняття, мають сприяти потенціалу аграрного сектора, який спроможний мати коопераційний і синергетичний ефекти в таких секторах економіки, як машинобудування, будівництво, харчова та хімічна промисловості...
БОРОШНО — залишиться у цінах травня.
Після висхідної корекції у травні, вартість борошна стабілізується на умовно високому рівні.
ХЛІБ -подорожчає на 1—7,5 відсотка.
Я вважаю, що ціновий тренд на початку літа виявиться інерційним (після подорожчання навесні внаслідок зростання цін на зерно) і виправданим (собівартість продукції здебільшого підвищиться через зростання заробітних плат). Окрім того, пекарі відчують менш прискіпливу увагу за організацією виробництва і торгівлі з боку контрольних органів.
КРУПИ — залишаться у цінах травня.
Попит на круп'яну продукцію помітно знизиться, а пропозиція лишатиметься у цілком прийнятних обсягах для його цілковитого задоволення.
ОВОЧІ — подешевшають на 5—8 відсотків,
ФРУКТИ — залишаться у цінах травня.
Ціни на овочі почали падати під тиском парникової продукції вже у травні. У червні падіння цін не зупинить ані зміщений у часі період консервації, ані бажання господарств компенсувати затрати на підготовку вирощеного до продажу. На фруктовому ринку дешевше не буде через значну присутність імпортного товару. Ціни на овочі та картоплю виявляться значно нижчі, ніж були о цій порі минулого року.
МОЛОКО, МОЛОКОПРО-ДУКТИ — здешевлення на 3—5 відсотків.
На мою думку, виробництво зростатиме швидше, ніж скорочуватиметься імпорт продукції з незбираного молока.
М'ЯСО, М'ЯСОПРОДУКТИ: СВИНИНА залишиться у цінах травня,
ЯЛОВИЧИНА (1 кг) — подорожчає на 3—5 гривень
ПТИЦЯ (домашня) — залишиться у цінах травня.
ІНФОРМАЦІЯ ДО РОЗДУМІВ
Я думаю, ціни на свинину засвідчать брак поставок з Бразилії. Це унеможливить здешевлення, яке спостерігалося навесні. Подорожчання яловичини обумовлять здебільшого цінники приватного сектора.
ОЛІЯ — залишиться у цінах травня. ~ Задовільна пропозиція і стабільний попит дають змогу і виробникам, і торговельним мережам нарощувати обсяги продажів за рахунок обороту, а не підняття цін.
ЦУКОР - подорожчання 1 кг солодкого піску на 3—5 гривень.