Участь української делегації у роботі Генеральної Асамблеї EuroGeographics «Європейський вимір та роль національних картографічних та кадастрових агентств (NMCAs) у глобальному геоінформаційному просторі», що відбулася у Варшаві, є черговим кроком щодо налагодження ефективного співробітництва, що сприятиме євроінтеграції України. На форумі експерти окреслили шляхи використання геопросторової інформації як соціально-економічного важеля. «Обмін досвідом, спілкування фахівців сприятиме налагодженню співпраці як з розробниками, так і користувачами геопросторової інформації для заохочення довгострокової взаємної підтримки», – зазначив учасник міжнародного форуму, директор Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держземагентства України Іван Заєць.
Нині кадастрові дані є надзвичайно затребуваними та потребують поєднання з іншими джерелами даних в якості основного ресурсу для різних цілей. Сучасний кадастр є важливим основним ресурсом для створення інфраструктури геопросторових даних та сприяння інтеграції з іншими даними, наприклад, топографічними.
Кадастрова інформація, як просторовий об’єкт, протягом тривалого часу була одним із основних елементів у земельному адмініструванні та оподаткуванні. З набуттям чинності Директиви INSPIRE кадастрова інформація досягла високого багатоцільового рівня і визнана в якості основного елемента в національній та європейській системах просторових інфраструктур (NSDI і ESDI).
– Донедавна експерти в основному обговорювали питання, пов’язані лише з кадастровими даними, але необхідно бачити і використовувати їх у більш широкому спектрі завдань. Це стосується проблеми взаємодії та фактичного використання кадастрових даних в поєднанні з іншими даними (рельєф, будівлі, адреси, обмеження) і забезпечує природний зв’язок з темами INSPIRE, – наголосив Іван Заєць.
У ході роботи Генеральної Асамблеї EuroGeographics делегати досягли домовленостей щодо покращення співробітництва членів EuroGeographics для забезпечення географічною інформацією, що сприятиме створенню конкурентоспроможної і стабільної економіки.
Українська делегація взяла активну участь у роботі Генеральної Асамблеї EuroGeographics та професійних дискусіях. Вітчизняні фахівці ознайомились з досвідом європейських держав щодо розвитку інфраструктури геопросторових даних, використання новітніх технологій і програмного забезпечення для створення баз геопросторових даних, що сприятиме розширенню співробітництва з країнами Європи.