Україна може отримувати високі врожаї без пестицидів і мінеральних добрив. Осіннім золотом фарбує природа рідну країну. Дозріла кукурудза — королева полів, квітка сонця соняшник, а також соя, що стрімко поширюється на наших полях. Налилися соком корені цукрових буряків, які ось-ось зберуть. Кипить робота на ланах озимини. Але чому тільки ці п’ять культур нині заполонили наші поля?
Невже надприбутки цих п’яти сільськогосподарських культур затьмарюють очі нинішнім землевласникам? Невже нині гроші важливіші, ніж життя наших дітей і внуків, адже можливості землі не безмежні?
Добре відомі факти свідчать про те, що за такого господарювання постійно зменшується вміст гумусу в ґрунті, який гарантує родючість його орного шару.
Далеко не всі мають рахунки та майно за кордоном. І нам жити і працювати на цій землі, тим більше, що є інший шлях господарювання — із дбайливим ставленням до землі. При цьому потрібно використовувати досвід, який дає змогу виробляти екологічно безпечну продукцію і не суперечить законам землеробства, а навпаки, опирається на них. Його основні принципи розроблено завдяки багаторічним зусиллям науковців і практиків різних країн. Але тільки в Україні є унікальне господарство, де принципи аграрної екології ось уже майже 40 років на практиці втілюють послідовно і неухильно на великій площі — понад 8 тисяч гектарів. Це ПП «Агроекологія» Шишацького району Полтавської області.
У господарстві розроблено систему органічного землеробства, завдяки якій досягнуто оздоровлення землі, підтримується і навіть нарощується родючість ґрунту. Поля господарства фактично протягом всього вегетаційного періоду вкриті рослинами, постійно використовується енергія сон ця на формування врожайності сільськогосподарських куль тур та поліпшення родючості ґрунту.
Збереження сіл, розвиток соціальної сфери, поліпшення добробуту селян, їхній соціальний захист і виховання екологічного напряму залежить від наявності робочих місць на аграрних підприємствах. ПП «Агроекологія» працює ритмічно і стабільно, забезпечуючи робочі місця та заробітну плату 500 працівникам. Так успішно виконується державна програма розвитку сільських територій. У селах підприємства створено всі умови для гідного життя: працюють школи, дитячі садки, магазини, лікувальні заклади, пекарня, млин, олійниця, збудовано дві церкви тощо. Цього року буде введено в експлуатацію сучасний науково-методичний центр органічного землеробства. Порівняно з інтенсивними технологіями, органічне землеробство вимагає від керівників і спеціалістів вищого рівня свідомості, інтелекту, знань. Такий підхід має велике соціальне значення, оскільки подає приклад виробництва і виховання людей.