Влада і бізнес об’єдналися для практичної підготовки студентів-аграріїв. Сучасний ринок праці висуває до молодих аграріїв жорсткі вимоги, яким вони мають відповідати. Тож про те, як уникнути прірви між вимогами роботодавців та рівнем підготовки фахівців, говорили учасники круглого столу «Аграрна освіта: партнерство бізнесу та університетів», повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Аграрні спеціальності користуються попитом на ринку праці. Великі аграрні компанії відкривають у середньому по 6-7 вакансій на місяць для спеціалістів аграрного профілю і прагнуть поповнити свої кадри найкращими професіоналами. Тож, під час круглого столу представники аграрного бізнесу, центральних органів виконавчої влади та сільгосптоваровиробники обговорили питання підвищення якості підготовки кадрів.
Для підвищення рівня практичної підготовки випускників Мінагрополітики України започаткувало створення навчально-практичних центрів на базі провідних підприємств України. При цьому зазначимо, що на сьогодні підготовка студентів аграрних вищих навчальних закладів уже здійснюється у 94 навчально-дослідних господарствах.
«Безпосередня участь роботодавців у формуванні навчальних планів та професійних стандартів сприятиме підвищенню якості підготовки кадрів. Це розуміють як представники бізнес-структур, так і співробітники освітніх установ. Міністерство й надалі сприятиме розвитку партнерських відносин між ними», − наголосив директор Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Мінагрополітики Сергій Кадигроб.