30 жовтня у Києві відбудеться засідання дискусійного клубу «Аграрна освіта на ринку праці» з напрямів підготовки фахівців «Агрономія», «Захист рослин». Учасники обговорять питання забезпечення аграрного сектору економіки країни кваліфікованими кадрами, збалансування попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці агропромислового комплексу, партнерства бізнесу та ВНЗ як умови інноваційного розвитку аграрного сектору тощо.
Аби в Україні підготувати висококваліфікованого фахівця для сільськогосподарського виробництва, який після закінчення вишу зможе працювати за фахом, необхідно поєднати зусилля представників органів управління, освітян, товаровиробників та науковців. Про те, як це зробити якомога ефективніше, обговорять на четвертому дискусійному клубі «Аграрна освіта на ринку праці». Цього разу − щодо проблем підготовки фахівців з напрямів «Агрономія», «Захист рослин в аграрних ВНЗ».
Учасники засідання обговорять вирішення проблем забезпечення аграрного сектору економіки країни кваліфікованими кадрами, підвищення якості їх підготовки, збалансування попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці агропромислового комплексу, розвитку соціального партнерства у процесі підготовки фахівців, партнерства бізнесу та ВНЗ як умови інноваційного розвитку аграрного сектору, налагодження корпоративних зв’язків між навчальними закладами і підприємствами-товаровиробниками, залучення роботодавців у процес підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів, оновлення навчально-матеріальної бази навчальних закладів, а також змісту професійної освіти, удосконалення системи працевлаштування випускників ВНЗ Міністерства аграрної політики та продовольства України.
У заході візьмуть участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України (директори департаментів науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій С.В. Кадигроб, землеробства О.А. Демидов), президент Української аграрної конфедерації Л.П. Козаченко, голова Аграрного союзу України Г.В. Новіков, голови науково-методичних комісій із напрямів «Агрономія» С.М. Каленська, «Захист рослин» М.М. Доля, генеральний директор Республіканського центру медицини рослин С.В. Довгань, завідувач відділу Випробувальної лабораторії якості насіння А.Є. Стрихар, директор з науково-виробничої діяльності компанії «Сингента» О.М. Лапа, директор СТОВ «АгроГамалія» А.О. Донець, голова фермерського господарства «Брати Єлісєєви», інші представники підприємств-товаровиробників, ректори та директори ВНЗ Міністерства аграрної політики та продовольства України.