Відтепер суб’єктів господарювання, які займаються племінною справою у тваринництві, будуть рідше перевіряти. Також зменшиться кількість таких підприємств, що належать до високої та середньої груп ризику. Відповідне рішення сьогодні ухвалив Кабінет Міністрів України.
Сьогодні на засіданні Уряду був ухвалений проект постанови, що вніс зміни до раніше ухваленої постанови «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності в галузі племінної справи у тваринництві та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)».
Ухвалена постанова передбачає зменшення частоти планових перевірок та кількості суб’єктів господарювання, що належать до високої та середньої груп ризику. Згідно з документом, зменшується кількість суб’єктів, що належать до високої та середньої групи ризику.
Так, лише 6% суб’єктів господарювання, які торгують племінними ресурсами, – спермою, ембріонами та яйцеклітинами, що мають генетичну цінність, відносяться до високого ступеня ризику. Перевірятимуть такі підприємства не частіше ніж один раз на рік.
До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належить 28% підприємств, які провадять діяльність, пов’язану з торгівлею племінними тваринами, та мають основного стада чисельністю: великої рогатої худоби – 100 або більше голів, та/або свиней – 100 або більше голів, та/або овець – 350 або більше голів. Їх перевірятимуть не частіше ніж один раз на три роки.
До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належить 66% підприємств, які провадять діяльність, пов’язану з проведенням генетичної експертизи походження та аномалій тварин, а також займаються торгівлею племінними тваринами.
Тут перевірки здійснюватимуться не частіше ніж один раз на п’ять років. Ухвалення цієї постанови, на думку урядовців, сприятиме зменшенню кількості порушень та фальсифікацій на ринку племінних ресурсів та захистить від надходження на вітчизняний ринок неякісних племінних ресурсів.