Сьогодні до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради прийшли з протестом працівники м’ясного відділу Центрального продуктового ринку
Обурені продавці розповіли, які побори існують на базарі, як їх змушують торгувати м’ясом від невідомих постачальників та як, завдяки керівництву ринку, вони встановлюють завищені ціни на продукцію.
Раніше виходити на протест продавці боялися, та й зараз побоюються розправи. Вони розказують про підозрілих молодиків, які супроводжували їх до приміщення білого будинку. Саме тому до влади вирішили йти гуртом, усі разом.
За словами продавців, їм нав’язують продукцію, якою вони не хочуть торгувати, адже таке м’ясо їм видають за завищеними цінами. За кожен проданий кілограм м’яса продавці змушені платити 1,50 грн. Річна оренда торговельної палатки становить 2000 доларів. І всі ці кошти люди сплачують неофіційно, як спонсорську допомогу.
Довідка від ветеринарного лікаря про якість м’яса коштує 200 грн, на яловичину і 100 грн на свинину, пишуть versii.if.ua.
Власники ринку невідомо з яких ферм завозять свиней і віддають їх продавцям за завищеними цінами. Одна продавчиня розповідає: якщо продала за тиждень м’ясо двох таких свиней, то особисто для неї це мінус 650 грн, тобто працює вона безкоштовно.
Люди кажуть, що при продажі «домашньої» свині, половину її вартості потрібно просто віддати, а за свинину, нав’язану власниками ринку, ще й доплатити з власної кишені.
«Ми не відмовляємося платити визначені кошти, але не приватній особі, а у міський бюджет, щоб наше місто мало за що робити дороги, відремонтувати той же ринок, бо під час дощу тут протікає стеля. Люди готові навіть перерахувати ці кошти, як допомогу героям України, на лікування постраждалих євромайданівців чи сім’ям загиблих героїв», — кажуть підприємці Центрального ринку і просять захисту у міського голови та у депутатів.
Вони написали відповідну заяву:
«Просимо вас допомогти нам у впорядкуванні угод у розмірі тарифів та зборів, допомогти силою громади встановити людські правові відносини між людьми та адміністрацією. Без шантажу, погроз та залякування. Просимо захистити нас від нав’язування продуктів, які є їхньою власністю. Пропонуємо забрати продуктовий ринок у власність міста».
Заступник міського голови Руслан Панасюк, який вийшов поспілкуватися з підприємцями заявив: «Вимоги, із якими до нас сьогодні прийшли мешканці, можна розділити на ті, які вимагають негайного реагування і ті, які потребують певного часу. Сьогодні люди хочуть мати доступ до своїх робочих місць, хочуть реалізувати свій товар. Я зателефонував директору ринку і він запевнив, що люди можуть повернутися на свої робочі місця. З усіма іншими питаннями ми розберемося, уже створена робоча група, в ній працюють представники управління торгівлі, податкової, санстанції. Буде проведена комплексна перевірка».
На робочі місця продавці поверталися у супроводі представників Самооборони, а Руслан Панасюк пообіцяв — при відсутності компромісу, члени виконавчого комітету розглядатимуть питання про передачу Центрального ринку у власність міста.