Підняття ціни на газ із 4,02 тис. грн. до 4,724 тис. грн. за 1 тис. куб. м без ПДВ знищить тепличну галузь
За попередніми підрахунками фахівців, вже в наступному сезоні в країні свою роботу припинить мінімум 50-60 га теплиць
Чергове підвищення цін на газ для промислових споживачів з 1 травня українські тепличники називають «контрольним пострілом в голову» для тепличного сектору країни.Про це повідомляє проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти».
З першого травня поточного року гранична ціна на природний газ для промислових споживачів і підприємств, що фінансуються з бюджетів, буде збільшена на 17,5%. Таке рішення було прийнято 30 квітня на засіданні Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики. У результаті з 1 травня ціна піднімається з 4,02 тис. грн. до 4,724 тис. грн. за 1 тис. куб. м без ПДВ, збору до затвердженого тарифу на газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання газу за регульованим тарифом, сказано в повідомленні НКРЕ.
Такі тарифи на газ змушують українських тепличників просто відмовлятися від цієї сфери діяльності, вважає Євген Чернишенко, президент асоціації «Теплиці України».
«Чергове підвищення цін на газ робить просто неможливим подальше існування тепличного сектору України, — коментує ситуацію Чернишенко. — За нашими підрахунками, вже в наступному сезоні в країні свою роботу припинить мінімум 50-60 га теплиць. А якщо враховувати той факт, що ціна на тепличний огірок в цьому сезоні майже вдвічі нижче, ніж в 2013 році, число збанкрутілих господарств може бути ще більшим».
При цьому експерт запевняє, що українські тепличні господарства виявилися практично в безвихідному становищі. Така ціна на газ для них категорично непідйомна, тоді як перехід на альтернативні джерела енергії в українських реаліях майже неможливий.
«Перехід на опалювання тим же вугіллям займає в кращому випадку 1,5-2 роки, і це за умови хорошого фінансування, — продовжує президент асоціації «Теплиці України». — Враховуючи, що українські тепличні господарства з боку держави такого практично не мають, а кредитні ставки залишаються досить високими, в сьогоднішніх реаліях перехід на альтернативні джерела неможливий».