Міністерство агарної політики та продовольства України отримало підтвердження від Міністерства продовольства Республіки Бангладеш, що 13 листопада надійде підписаний з їхнього боку контракт на поставку збіжжя Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗКУ) до Бангладешу.
Цю співпрацю вдалося поновити після зустрічі Міністра Ігоря Швайки з Міністром продовольства Народної Республіки Бангладеш Ісламом Камрулом у вересні цього року. Посадовці двох країн домовилися збільшити протягом двох років поставки українських зернових до Бангладешу та підписати довгостроковий контракт.
Крім того, дізнавшись від свого іноземного колеги про проблеми, які існували при попередній владі під час співпраці двох країн, Міністр Ігор Швайка дав доручення провести аналіз та встановити причини погіршення цієї роботи, оскільки співпраця між державами є вигідною для обох сторін. Для Бангладеш – це питання продовольчої безпеки, а для України – отримання іміджу надійного торгівельного партнера та надходжень до державного бюджету, особливо зважаючи на сьогоднішню складну економічну ситуацію.
Тож, аналіз ситуації показав, що основною проблемою припинення співпраці стало існування посередників між країнами. Зокрема, мова йде про компанію AG Limited, непрофесійні та саботажні дії якої призвели до значних збитків з боку обох держав. За попередніми оцінками загальна сума збитків української сторони сягнула більше 2 млн доларів США. Дії AG Limited також спричинили міжнародний скандал та зірвали виконання контракту у минулі роки, а також погіршили імідж України як надійного торгівельного партнера. Крім того, стало відомо, що до цієї компанії мають безпосереднє відношення деякі народні депутати та колишнє керівництво Мінагрополітики, які лобіювали інтереси AG Limited в міждержавній співпраці.
На сьогоднішній день, компанію-посередника усунуто і корупційну схему ліквідовано, що надало можливість поновити торгово-економічні стосунки між Україною та Республікою Бангладеш. Тепер основним принципом співпраці між державами є прозорість із дотриманням усіх дипломатичних норм під час всіх етапів проведення перемовин та роботи.