За всієї, здавалося б, стандартної картини сільськогосподарського року, нинішній початок весняно-польових робіт має свої особливості, зумовлені тривалою сухою погодою осені 2014-го, яка не сприяла розвитку озимих культур.
Але навіть за цих умов на високому рівні спрацювали спеціалісти галузі рослинництва ТОВ СП «НІБУЛОН». Тому й весняне пересівання озимої пшениці передбачається до 4 % від загальної площі цієї культури – у межах середньостатистичних багаторічних показників. Попередній етап обстежень посівів показав, що з відновленням вегетації озимого ячменю після перезимівлі, можливо, взагалі вдасться уникнути пересівання цієї культури. Третій тур обстежень дасть остаточну картину стану озимого ріпаку. У цілому ж, на сьогодні не існує ніяких передумов для зниження врожаю у філіях компанії.
Тим часом весняно-польові роботи вже розпочалися. Станом на 27 лютого було підживлено по мерзлоталому ґрунту посіви на 11 тисячах гектарів – 35 % площі озимих (у Миколаївській області – 60 %, 6200 гектарів). У південних філіях ці роботи завершено на посівах озимої пшениці, стосовно озимого ячменю – окрема тактика: якщо найближчим часом не буде опадів, буде внесено зміни в технологію внесення добрив. Триває підживлення у Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій, Житомирській, Київській областях, у східних регіонах.
У зимовий період проведено цілий комплекс підготовчих робіт: придбана необхідна кількість аміачної селітри для кореневого підживлення рослин, у перспективі – другий етап закупівлі азотних добрив. Завершується поставка на філії «НІБУЛОНу» складних добрив під сівбу ярих культур. На склади завезено 85 % від потрібної кількості насіння кукурудзи та соняшнику Monsanto, Pioneer (решта буде закуплена на внутрішньому ринку після визначення обсягів пересівання). Нещодавно укладено контракт на закупівлю насіння сорго в США (компанія «CAIJO»). Тим часом закуповуються насіння сої та насіннєва картопля. Традиційно, інженерна служба ТОВ СП «НІБУЛОН» дотримується графіків підготовки техніки до весняно-польових робіт.
Всі намічені на цей період організаційні, агротехнічні заходи, повідомили у відділі сільськогосподарського виробництва компанії, проводяться за чітко визначеним планом, хоча і в складних умовах, пов’язаних з коливанням курсу долара. Тому березень у плані інтенсивності зусиль, констатують спеціалісти, буде досить напруженим.