Державні підприємства не працюють ефективно в жодній країні, й Україна в цьому не особлива. У нашій державі такі структури — джерело для масового розкрадання державних коштів. Про це на брифінгу в Кабміні заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус. «Наше міністерство створило Наглядову раду із реформи державних компаній, призначивши його керівником голову Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі. У цій раді працюватиме група експертів, які мають великий досвід у галузі держуправління. Я дуже задоволений тим, що її очолив колишній президент Грузії, який є прекрасним реформатором», — зазначив він.
До складу ради увійшли співзасновник Horizon Capital Марк Івашко, президент правління Варшавської фондової біржі Павел Тамбровскі, управлінський директор ЄББР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсис Малиж, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, керівник компанії Mondelez Ukraina Тарас Лукачук.
Коментуючи своє призначення, Міхеіл Саакашвілі зазначив, що існування такої ради вкрай важливе, оскільки державні підприємства в Україні перетворилися на джерело чорної готівки для олігархів. «Усі ці роки тривав масштабний грабунок держави. Проте в України є чималий індустріальний, людський та виробничий потенціали, зокрема і через держпідприємства. Лише вдумайтеся: за весь 2014 рік уже після Революції гідності на наших очах директори державних підприємств украли в українського народу 100 мільярдів гривень. Ми повинні зупинити таке свавілля», — резюмував він.
Колишній Президент Грузії додав, що створення Наглядової ради із реформи держкомпаній — дуже корисна справа з огляду на приватизацію. Проте, за його словами, в Україні дуже великий ризик того, що цей процес перетвориться на «прихватизацію». Тому, на думку Міхеіла Саакашвілі, треба проводити прозорі конкурси з продажу таких підприємств із залученням до контролю над цим процесом широких кіл громадськості.
Айварас Абромавичус зазначив, що нині в державній власності перебувають 1833 об’єкти, 60% із них мають оборот менш як 1 мільйон євро. Міністр зауважив, що уряд має намір провести у зв’язку з цим реформу, в межах якої буде посилено бюджетний контроль, корпоративне управління, розподілено функції уряду як власника і регулятора та проведено прозору приватизацію. При цьому урядовець не вказав, коли почнуть проводити приватизаційні конкурси.
//ukurier.gov.ua