Кілька років тому Україна стала членом ОECD, організації, яка об’єднує ті держави, які прагнуть торгувати насінням сільгоспкультур за європейськими вимогами і стандартами. Сьогодні насіннєвим матеріалом на європейському ринку торгує лише кілька українських наукових установ і спеціалізованих господарств. Повернути собі таке право хоче й відомий в Україні і за її межами Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла (МІП).
На запрошення директора інституту Олександра Демидова до офісу МІП (с. Центральне, що на Київщині) приїхали представники угорської насіннєвої компанії ТОВ «Хунгаросід» - виконавчий директор Габор Мароші, комерційний директор Жолт Чакань і начальник відділу сортовипробувань Сильвія Гоор.
Оглядаючи селекційний полігон інституту, угорці поставили українським вченим чимало професійних запитань. І були рішучі в бажанні вже цієї осені отримати перші пробні партії насіння згадуваних культур для сортовипробування в різних припордно-кліматичнихзонах Угорщини. «Випробування триватиме 3 роки поспіль, - сказав Габор Мароші, спілкуючись з науковцями. – Якщо кожного року миронівські сорти покажуть гарний результат, ми зможемо внести їх до Державного реєстру сортів рослин Угорщини. А це означає, що тоді сорти пшениць та інших культур вашого інституту зможуть потрапити на європейський ринок. І в цій роботі ми готові бути для вас щось на зразок криголаму».
Як пояснив далі директор Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла Олександр Демидов, уже найближчим часом буде укладена відповідна угода і перші кілограми насіннєвого матеріалу з миронівського селекційного полігону розпочнуть свою зернову історію приборкання європейського ринку