За даними Державної служби статистики України, обсяг продукції, виробленої в 2015 році (група тихих вин), склав 6,36 тис. дал, що на 5% більше 2014 року.
Про це повідомив Сергій Михайлечко, директор асоціації «Виноградарі та винороби України».
«Для галузі ці цифри є свідченням провалу, оскільки навіть мінімальне зростання знівельовано тим, що динаміка сформована в порівнянні з найгіршим роком для виноробства за весь період існування незалежної України — 2014, коли втрати в сегменті тихих вин склали 48%. За останні п'ять років (з 2010 року) обсяг виробництва скоротився на 77%», — сказав він.
Найбільш постраждалим сегментом є група кріплених (десертних) вин. Падіння в 2015 році склало 31%. Було вироблено всього 1,1 тис. дал.
«Без сумніву причиною тому є державна політика, зокрема необгрунтоване збільшення податкового навантаження. Фактично йде цілеспрямоване знищення цілої групи українських вин — десертних вин — наших кагорів і мускатів. По суті, тієї продукції, яка вже сьогодні могла б скласти конкуренцію напливу імпортних вин на внутрішньому ринку і вже сьогодні зацікавити покупця на зовнішньому», — коментує експерт.
За його словами, в світі переважає виробництво (і що важливо спостерігається серйозне надвиробництво) столової групи вин — сухих, напівсолодких, напівсухих, тому презентувати українське каберне або шардоне не на часі. Цим не здивуєш.
«У нас є досвід створення натуральних якісних десертних вин, які, до слова сказати, визнані міжнародними профільними інститутами, зокрема Міжнародною організацією винограду і вина (OIV). Так чому ж не використовувати наявний ресурс?», — зауважив Михайлечко.
//agravery.com/uk/posts/show/za-5-rokiv-virobnictvo-tihih-vin-v-ukraini-skorotilos-na-77