Експертна група ФАО та ЄБРР, що займається проектом з просування експорту, разом із колегами з Ради з питань експорту продовольства та Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України нещодавно відвідали Africas Big Seven Expo (одну з найбільших виставок Африки в галузі харчової промисловості) у Південно-Африканській Республіці, та вирушили із торгівельною місією до ДР Конго та Анголи, повідомляє прес-служба ФАО в середу.
Доки готуються повні звіти про поїздки та зустрічі, ми ділимося першими коментарями про перспективи ринку Південної Африки економіста інвестиційного відділу ФАО пана Андрія Ярмака.
«Ми зменшуємо нашу присутність на ринку ПАР по пшениці, бо зміцнюються позиції РФ на цьому ринку. А на пшеницю та похідні продукти припадає більш 90% нашого експорту до ПАР» – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО у своєму дописі на Facebook.
Субсахарська Африка та, зокрема, Південно-Африканська республіка як найрозвиненіша країна регіону, є привабливою з точки зору експорту українських товарів. Цей ринок вже кілька років є у фокусі уваги наших експертів. Особливо це стосується експорту м’ясних та молочних продуктів, на які є значний незадоволений попит в африканських країнах.
«Минулого року Україна продала до ПАР на $45 мільйонів продуктів більше, ніж імпортувала. При цьому, торгівельний баланс погіршується вже чотири роки поспіль – у 2012 році позитивно сальдо сягало $134 мільйони.
Що відбувається? Ми зменшуємо нашу присутність на ринку ПАР по пшениці, бо зміцнюються позиції Російської Федерації на цьому ринку. А на пшеницю та похідні продукти припадає більш 90% нашого експорту до ПАР.
Поки що незначні обсяги припадають на постачання молочних продуктів – лише близько 2% експорту. Однак, цьогорічний візит показує, що, цілком можливо, буде збільшення експорту молочних продуктів до ПАР. Ми можемо конкурувати зараз і по маслу, і по спредах, і по сухому молоку. Можемо спробувати по сирам, але потрібно знайти для цього нішу. На щастя, ринок молочних продуктів для нас відкритий. Зацікавленість є.
Продали і м'ясо, і навіть з кращою маржею, але ветеринарні обмеження, про які я вже писав, стають на заваді.
А от імпортуємо ми з ПАР лише цитрусові та вино. Причому імпорт вина зараз є вже дуже мізерним. В 2015 році - ледве на $200 тисяч. У 2014 році імпорт вина сягав $1,3 мільйонів – теж небагато, однак тенденція є до зменшення. Так само імпорт цитрусових зменшився з $12 до $7 млн»,- зазначив Андрій Ярмак.
//agronews.ua/node/67237