Нас знову «випробовують на міцність» на продовольчому ринку. Питання ціноутворення, забезпечення кожного регіону продуктами харчування залишаються в центрі нашої уваги. Попри намагання створити ажіотаж, ситуація достатньо стабільна.
За 20 днів лютого середні ціни на ринку хліба та круп в середньому по Україні підвищилися приблизно 0,3%. А взагалі за дві декади лютого інфляція склала приблизно 0,6%. Це найнижчий показник за всі роки нашого існування. Підкреслюю, найнижчий показник.
Але ж не тільки ціни на крупи і борошно визначають стабільність на харчовому ринку.
Як не парадоксально, нас турбує і зниження цін на такі важливі продукти харчування як свинина, сало, яйця, м’ясо птиці. Адже зниження цін – це зменшення доходів виробників. Як зростання, так і зниження цін на тлі зростання цін на зовнішньому ринку – це сигнал, що нам потрібно прикласти зусилля для стабілізації цінової ситуації.
Знову ми бачимо регіональну «черезполосицю в цінах». Так, в Івано-Франківській області олія подешевшала, у Львівській області ціна не змінилася, натомість у Севастополі зросла.
Не можуть наші регіональні ринки об’єктивно так відрізнятися. Очевидно, що недопрацьовує регіональна влада і зовсім не працює логістика в сфері продовольства на рівні держави.
Тому я нагадую Міністру аграрної політики Присяжнюку, що створення ефективних логістичних схем і регіональних запасів продовольства для товарних інтервенцій – це ваше першочергове завдання. До речі, на це звертав увагу Президент вчора на засіданні.
… Для насичення внутрішнього ринку України борошном та хлібом масових сортів сьогодні на засіданні приймемо рішення про переробку частини зерна державного резерву в борошно з подальшою реалізацією його на хлібопекарські підприємства.
Саме такий механізм реалізації зерна унеможливить його перепродаж, забезпечить регіональні потреби хлібопекарських підприємств борошном за оптимальними цінами, стабілізує цінову ситуацію на споживчому ринку.
КМУ