За листопад поточного року українські виробники експортували 112,55 тис. т цукру, що вдвічі більше за показник жовтня.
Найбільше українського цукру поїхало до Гвінеї – 22% (25 тис. т), на другому місці по об’єму експорту Шрі-Ланка – 19% (21,1 тис. т), замикає трійку лідерів Туніс – 16% (19,0 тис. т). Також, значні поставки здійснювались до Грузії – 10% (11,7 тис. т).
«За 11 місяців поточного року українські виробники експортували вже 335,25 тис. т цукру на суму 166,8 млн дол., що втричі більше минулорічного показника – 114,8 тис. т. (46,7 млн. дол.). Такий значний ріст, в першу чергу, пов’язаний зі сприятливою кон’юнктурою світового ринку, адже девальвація національної валюти знизила вартість українського цукру в доларовому еквіваленті і він стає більш привабливим на міжнародному ринку», - прокоментувала Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу «Укрцукру».
Ще однією причиною такого збільшення експортних поставок є нарощення виробництва цукру, відтак, станом на 7 грудня цукзаводи вже виготовили 1,77 млн т цукру: «В той час, як потреба внутрішнього ринку в поточному році оцінюється в 1,55 млн т цукру, за прогнозами «Укрцукру» вітчизняні виробники виготовлять близько 2 млн т, тобто решту потрібно реалізувати на зовнішні ринки. Враховуючи світовий дефіцит цукру та вигідне географічне положення, наш цукор є привабливим як для країн Азії і Африки, так і Європи та СНД», - пояснила Бутило.
Нагадаємо, що за прогнозами найбільшого виробника цукру в Україна «Астарта-Київ», за 2016/2017 МР українські виробники експортують 500 тис. т солодкого піску.