Із тридцяти питань, винесених на розгляд постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова - Брошук І.С.) центральне місце посіли підтримка фермерства, тваринництва, виробництва зерна жита, стан сплати земельного податку та орендної плати за землю, зайнятість на селі, кредитування сільського, зеленого туризму та індивідуального будівництва житла на селі
В області працюють понад 600 фермерських господарств, і лише за останні 2 місяці створено 6 нових господарств. Реалізація програми стимулюватиме розвиток тваринництва, овочівництва, використання добрив і засобів захисту рослин, дасть можливість запровадити нові технології.
Для цього з обласного бюджету передбачено надання на конкурсних умовах поворотної фінансової допомоги на виробничі потреби з терміном її погашення до 5 років. Кредит буде надаватися в сумі до 50 тис. грн. під 2 відсотки річних. Оформлення його буде здійснюватися через Рівненський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
Середній розмір поля, що обробляється фермерами, становить 110 гектарів. Проте є господарства, що мають як 2 гектари, так і до 1000 гектарів. Загалом майже 70 тис. га перебувають під фермерськими господарствами області.
Водночас, для вирощування племінної великої рогатої худоби, підвищення її продуктивності потрібно об'єднуватися в корпорації фермерів, - переконаний голова постійної комісії Ігор Брошук. Це дасть можливість налагодити тісні зв'язки із зарубіжними партнерами, розвивати власну генетику.
Водночас члени комісії зауважили, що необхідно передбачити більшу доступність, відкритість і гласність розгляду пропозицій для отримання кредитів.
Рівненська обласна рада