Чернівецька обласна державна хлібна інспекція провела семінар із працівниками основного зернопереробного підприємства області ДП "Неполоковецький комбінат хлібопродуктів. Темою заходу стало "Борошно з зерна тритикале - прогресивні технології".
Зокрема під час семінару зернопереробники ознайомилися з нещодавно затвердженою Міністерством аграрної політики та продовольства України Інструкцією з технології виробництва хлібопекарського сортового і обойного борошна з зерна тритикале, повідомляє прес-служба Державної інспекції сільського господарства.
Основним і дуже важливим є те, що затвердження Інструкції тепер дає можливість зернопереробникам цю культуру, як зерно пшениці й жита, переробляти на борошно, тобто виробляти нову сировину, а хлібопекарням - розширити асортимент хлібобулочних і кондитерських виробів.
Довідково.
Тритикале - нова озима або яра злакова рослина, штучно створена селекціонерами схрещуванням жита з пшеницею. Вирощується як продовольча і зернофуражна культура. По ряду ключових ознак (врожайність, харчова цінність) воно перевищує обидві батьківські рослини, а по стійкості до несприятливих погодних умов та ураженню хворобами перевищує пшеницю та не поступається житу.
Ген жита, що міститься у тритикале, сильно впливає на якість клейковини і хліба. Тому завдання генетики і селекції - поліпшити фізичні властивості клейковини, надати хлібу з борошна тритикале якість пшеничного.
Відомості