7 липня, відбулась зустріч керівництва обласної державної адміністрації з представником компанії FiBL Switzerland Торальфом Ріхтером та незалежним експертом з питань органічного землеробства в Україні та експорту органічної продукції до ЄС та США Марією Махновець.
Така зустріч була організована, аби обговорити разом із представниками обласної влади Херсонщини питання органічного землеробства на глобальному рівні (факти, цифри та тенденції), розвиток цього напрямку саме в Україні та актуальні виклики в експорті продукції з України.
Розпочинаючи спілкування, заступник голови обласної державної адміністрації Євген Рищук зауважив, що у зв’язку із втратою ринку збуту в напрямку Криму, вирощування органічної продукції стало актуальним для Херсонської області, як потенційного імпортера, орієнтованого на ринки Європи, Азії та Африки.
В. о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій з цього приводу також зазначив:
«Херсонщина належить до одного з найбільш сприятливих регіонів України для розвитку високоінтенсивного овочівництва. Наші томати й кавуни вже давно стали брендом для всієї України. До того ж, триває процес винайдення надійних партнерів за кордоном і запровадження експансії товарів власного виробництва з позначкою «madeinKhersonregion».
Торальф Ріхтер звернув увагу, що саме через такий високий потенціал Херсонщині у сфері органічного землеробства на дійсно екологічно чистій землі, FiBL Switzerland, як найбільша у світі організація щодо питань органіки, зацікавлена у співпраці з аграріями Херсонської області.
«Україна є одним з найактивніших постачальників органічної сировини до країн Європи, де вони вже стають товарами для продажу, саме тому ми прагнемо налагодити міжнародну кооперацію. Крім того, одна з основних цілей співпраці – розвиток сільських територій», - пояснив Торальф Ріхтер.
Більш детально про експорт такої органічної продукції розповіла Марія Махновець і відразу зауважила, що в усьому світі країни поділяються на ті, що більше споживають і ті, що більше виробляють товари. Україна відноситься до другої категорії і, більш того, є одним з найбільших постачальників кормової продукції.
«Майже весь експорт України проходить через транспортні шляхи саме Херсонської області, адже тут зосереджена велика кількість трейдерів і є не тільки автомобільний, а й водний транспортний коридор», - звернула увагу Марія Махновець. Вона також розповіла про особливості ринку збуту у світі й Україні та пояснила про всі етапи процесу імпортування товарів за кордон.
//khoda.gov.ua