Українські аграрії звернулися до прем’єр-міністра України та народних депутатів pз проханням відмовитися від планів удвічі скоротити у 2018 році дотації для сільськогосподарських виробників, які на сьогодні є єдиним механізмом розподілу державної допомоги, що відбувається без втручання чиновників.
Відповідні звернення були направлені прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, в.о. голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександру Бакуменку та голові Комітету парламенту з питань бюджету Андрію Павелку. Звернення підписали представники громадських спілок «Всеукраїнська Аграрна Рада», «Аграрний союз України», об’єднання «Українська аграрна конфедерація», асоціацій «Український клуб аграрного бізнесу» та «Союз птахівників України».
Згідно з текстом звернень, занепокоєння аграріїв викликає запропоноване в проекті державного бюджету на 2018 рік зменшення суми дотації для сільськогосподарських виробників у два рази до 2 млрд грн з 4 млрд грн у поточному році. Асоціації наголошують, що, на відміну від інших видів держдопомоги, виплата дотації відбувається в автоматичному режимі, мінімізуючи корупцію. Крім того, на користь даного механізму свідчать статистичні дані про припинення зменшення поголів’я на тваринницьких підприємствах у 2017 році.
«За такої ситуації передбачене законопроектом скорочення обсягів бюджетної дотації з 4 млрд грн (у 2017 році) до 2 млрд грн (у 2018 році), тобто вдвічі, є абсолютно невиправданим», - зазначається у зверненнях.
З іншого боку, аграрії звертають увагу представників влади на невиправдане збільшення видатків за іншими статтями. Так, обсяг коштів для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки українського виробництва планується збільшити з 500 млн грн до 945 млн грн. За оцінками асоціацій, у поточному році показник використання цих коштів не перевищить 250 млн грн, а для того, щоб у наступному році він досяг суми, яку пропонується закласти в бюджет, загальна вартість випущеної та реалізованої української аграрної техніки має збільшитися у 2,5 рази.
Крім того, аграрії зазначили, що заплановані видатки за програмою «Державна підтримка тваринництва» (часткове відшкодування вартості тваринницьких комплексів та доїльних залів) у 1,6 млрд грн також перевищує потребу. За підрахунками Асоціації виробників молока та Асоціації «Свинарі України», загальний об’єм необхідного фінансування складає до 400 млн грн. Тому аграрії запропонували зменшити планову суму видатків за цією програмою до 700 млн грн.
Аграрні об’єднання закликали представників влади врахувати їхні пропозиції до проекту Закону «Про державний бюджет України на 2018 рік» та залучати представників профільних громадських організацій до обговорення будь-яких питань, пов’язаних з державною підтримкою сільського господарства.
Звернення асоціацій, а також додатки до них із пропозиціями змін до законопроекту про держбюджет на 2018 рік можна переглянути за посиланнями
https://app.box.com/s/
https://app.box.com/s/
https://app.box.com/s/
Прес-служба ВАР