У більшості регіонів світу ціни на яловичину в 2010 році були вищими, ніж до економічної кризи. У той же час, значне зростання цін на корми не дозволило виробникам яловичини збільшити прибуток. Такий висновок зробили експерти під час дев'ятої щорічної конференції з порівняльного аналізу виробництва яловичини («Аgribenchmark beef»), яка проходила 15-22 червня в Австрії. Україну в даному порівняльному аналізі представляє Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). За словами виконавчого директора УКАБ Єлизавети Святківської, що приймала участь у конференції, цього року «Аgribenchmark beef» зібрала економістів з 25 країн світу для міжнародного аналізу річних результатів вирощування яловичини.
За даними експертів у ряді країн, які є основними виробниками яловичини, зокрема в Бразилії, такі фактори як зміна обмінного курсу валют, зниження цін на телят для вирощування на забій, стабільність цін на супутні витрати дозволила збільшити рентабельність виробництва яловичини, але вже в 2011 році зростання цін на корми спричинить зниження прибутку виробників яловичини.
На думку міжнародних експертів в деяких азіатських країнах, а також у Росії, в 2011 році збільшиться розрив між внутрішнім попитом і пропозицією. Останні дані щодо зниження поголів'я худоби в Китаї припускають зростання попиту на імпортне м'ясо в майбутньому. Надзвичайні погодні явища в деяких частинах світу (наприклад, Австралія, Росія, ЄС) будуть продовжувати впливати на ринок зерна і зростання цін на корми, що відповідно позначиться і на виробництві яловичини.
«В Україні такий розрив попиту та пропозиції, незважаючи на зниження поголів'я та скорочення виробництва поки що не спостерігається, оскільки одночасно відбувається і скорочення споживання яловичини», - каже Є. Святківська.
Довідка: координаторами міжнародного проекту «Аgribenchmark beef» є Інститут Генріха фон Тюнена в Німеччині (The Johann Heinrich von Thünen-Institut) та Німецьке Сільськогосподарське товариство (German Agricultural Society). На національному рівні аналогічні дослідження проводяться в Україні в рамках проекту УКАБ «Агроефективність».