У рамках робочої поїздки на Кіровоградщину Володимир Лапа провів нараду з працівниками Держпродспоживслужби області.
Учасниками наради були керівники та спеціалісти структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, начальники лікарень ветеринарної медицини та директори державних лабораторій ветеринарної медицини.
У своєму виступі Володимир Лапа акцентував увагу на найбільш актуальних питаннях діяльності Служби.
«У зв’язку з масовими захворюваннями людей на гострі кишкові інфекції комплексні перевірки у сфері безпечності харчових продуктів перебувають під посиленим контролем», - зазначив Голова Держпродспоживслужби»
Він зауважив, що важливим також є питання впровадження системи HACCP.
«Очікуємо, що невдовзі існуюча періодичність планових перевірок зміниться з одного разу на два, три, п’ять років, залежно від ступеня ризику об’єкту, і заходи контролю відбуватимуться раз на квартал або на півроку залежно від ступеня ризику», - додав Володимир Лапа
Одним із важливих питань забезпечення безпечності продуктів є виявлення і вилучення з обігу фальсифікованих продуктів. Фальсифікатом, зазначив доповідач, є вся неправильно маркована продукція.
Характеризуючи епізоотичну ситуацію, Володимир Лапа відзначив, що Кіровоградщина є порівняно благополучною щодо африканської чуми свиней (АЧС). Але з огляду на те, що в сусідніх регіонах у відношенні цього захворювання неспокійно, він закликав продовжувати активно працювати в напрямку недопущення виникнення АЧС на території області: проводити профілактичні заходи, моніторинг тварин у дикій фауні, співпрацювати з тваринницькими господарствами.
«При виявленні критичних порушень діяльність господарства має припинитися», - наголосив Голова.
Йшлося також про розробку нової редакції закону «Про ветеринарну медицину» та про впровадження державної програми боротьби зі сказом тварин: на всій території України, в тому числі й у Кіровоградській області, проводиться пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, завдяки цьому ситуація з цим грізним захворюванням, спільним для тварин і людей, має поліпшитися.
Голова Держпродспоживслужби також зупинився на нормативно-правовому забезпеченні здійснення санепіднагляду. Зокрема, розповів про роботу над уніфікованою формою акта, введення посадової особи з повноваженнями головного державного санітарного лікаря.
У питаннях фітосанітарного контролю головне, на переконання Володимира Лапи, не допустити надходження нотифікацій від країн світу при формуванні експортних партій об’єктів регулювання.
«Ми всі працюємо на державу, а держава має працювати на людей. Люди повинні знати, що їхні права захищають», - торкнувся керівник Держпродспоживслужби теми захисту прав споживачів. Наразі близько 50% усіх звернень, що надходять під час особистого прийому, зазначив Володимир Лапа, пов’язані саме з цією сферою, тож вона потребує особливої уваги.
Нарада проходила в інтерактивній формі, учасники обговорювали актуальні питання діяльності Держпродспоживслужби. Зі свого боку її керівник надав роз’яснення з усіх питань, що були йому адресовані під час зібрання.
Володимир Лапа також ознайомився з роботою регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Про діяльність лабораторій розповів директор лабораторії Анатолій Стойка.
//www.consumer.gov.ua