За півроку обсяг ввезення на митну територію України чистопородних племінних тварин збільшився:
великої рогатої худоби – на 115%, свиней – на 150%.
Про це у своєму Facebook профілі повідомив Максим Мартинюк - перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
"Середня вартість ввезеної одиниці ВРХ – 2345 дол. США (65 666 гривень) – з цієї суми в середньому відшкодовується 24 000 гривень або 36,5%. А середня вартість одиниці ввезеної свині 957 дол. США (26 799 гривень) – з цієї суми відшкодовується 5 000 гривень або 18,7% вартості", - пише автор.
"За останні п’ять років завдяки підвищенню генетичного потенціалу в усіх стадах, зокрема в скотарстві, середній надій на корову в Україні збільшився на 47% та за підсумками 2017 року складає 6025 кг/рік проти 4109 кг/рік в 2012 році. Якщо екстраполювати цю динаміку, то до 2023 року ми зможемо вийти на показник 9000 кг/рік в середньому по країні,"- прогнозує Максим Мартинюк.
"Паралельно ми фіксуємо позитивні зрушення в тваринництві, які повністю або частково стимульовані програмами державної підтримки. Зупинено темп скорочення поголів’я корів, яке утримується сільгосппідприємствами, з Єдиного державного реєстру тварин виведено «мертві душі», збережено більшу частку телят, що народились у господарствах населення у першому кварталі цього року, зростає середня продуктивність дійного стада – за 8 місяців на 1,7%.
Частину цих позитивних показників ми сприймаємо як бонус, оскільки відразу виходили з того, що проблеми галузі – застарілі, реципієнти – консервативні, а виробничий цикл – довгий, тож наглядні ефекти у вигляді сталого зростання можна буде зафіксувати не раніше, ніж за декілька років. Однак, зважаючи на поточні показники, можна припустити, що це станеться і раніше",- підсумував автор.