Світовий ринок бобових - ринок можливостей
29 November, Розділ Новини, переглядів 2 739
У Києві розпочала роботу III міжнародна конференція "Бобові культури: нові ринки, нові можливості".
- Немає сумніву щодо важливості виробництва бобових культур, - наголосила, відкриваючи форум, президент Співтовариства виробників і споживачів бобових України Антоніна Скляренко. - Адже ці культури є привабливими для аграрія і з економічної точки зору, і необхідності в структурі сівозміни. А з точки зору вмісту білків та важливості у раціоні хачування людей вклад бобових не можливо недооцінювати. Тим паче, що згідно останніх прогнозів ООН, упродовж наступних 15 років населення планети зросте на 1 млрд. осіб і досягне кількості 8,5 млрд. (2030 р.). Вже 2050-му землян буде 9,7 мільярдів". Отже, зробила висновок експерт, з огляду на невирішеність проблем бідності та значної диференціації доходів, основними у попиті будуть найпростіші та найдоступніші продукти харчування. Ось чому збільшуватиметься і світовий попит на бобові культури, які є альтернативою тваринним білкам та містять ряд важливих для організму людини мікроелемнтів. Це ще раз підкреслює, що світовий ринок бобових - ринок можливостей.
Вітаючи учасників конференції, заступник міністра агрополітики Ольга Трофімцева нагадала, що недарма Генеральна Асамблея ООН оголосила 2016 рік "Роком бобових культур", адже вони здатні зробити свій вагомий внесок у боротьбу з голодом на планеті, бо мають гарну властивість адаптуватись в умовах зміни клімату і сприяти пом'якшенню його наслідків.
- Сьогодні попит на бобові зростає швидше, ніж пропозиція, - підкреслила заступник міністра. - Найбільшим їх виробником у світі є Індія, Китай і Канада. Втім, і наша держава має всі пепедумови стати одним із ключових виробників цієї продукції.
Так, у 2015 році українські аграрії зібрали зі своїх ланів 502,1 тис т бобових, а в 2017-му вже удвічі більше - 1 млн 238 тис тонн. Український експорт бобових теж поступово зростає: у 2015 р. ми їх екпортували на $60,6 млн, а у 2017-му вже на $148,5 млн. За січень-жовтень поточного року бобових
продано на зовнішні ринки на $97,7 млн. Головними іноземними покупцями нашого товару стали Інлія, Тереччина, Пакистан, М'янма, Нідерланди".
Щоб досягти нових високих результатів, нашим аграріям потрібно вирішити ряд проблем. На думку Ольги Трофімцевої, це такі питання, як залучення інвестицій, розбудова елеваторного господарства і логістики, пошук нових ринків. І в цьому сільгоспвиробникам всіляко готове допомагати Мінагрополітики України.
- Наші аграрії можуть потроїти валове виробництво аграрної продукції, - констатував народний депутат України, президент УАК Леонід Козаченко. - Ми маємо гарну землю, запаси вологи, бажання ефективно вести агробізнес, а отже, попереду нас чекає потужне зростання агросектору економіки. Але воно неможливе без інвестицій, вирішення проблеми ринку землі і створення сучасної логістики.
Ще 20 років тому соя була незнайомкою на українських полях. Аграрії вирощувпли в основному горох. Нині соя дуже популярна і затребувана культура. Ми вирощуємо чимало не ГМО сої, а значить, можемо отримувати за неї стабільно високу ціну. Соя є високоприбутковою, дуже затребуваною в структурі сівозміни, бо покращує стан грунтів і є прекрасним попередником для таких зернових, як кукурудза і пшениця. Одне слово, за соєю і бобовими - майбутнє.
Я завжди підкреслюю: від зброї можна захиститись зброєю, а чим захиститись від голоду? Вмілим господарюванням, вирощуванням сталих врожаїв і бажанням годувати людство".
Протягом робочого дня бобового форуму його учасники обговорять такі важливі теми, як стратегія вирощування бобових на планеті; їх роль у досягненні нульового рівня деградації грунтів; квасолевий ринок та перспективи його розвитку в Україні; можливості ринку бобових культур; переробка: драйвер розвитку ринку бобових; засоби захисту рослин і селекція; технологія вирощування нуту та багато інших економчних і технологічних питань.
Схожі новини
Третя Міжнародна Конференція «Бобові культури. Нові ринки. Нові можливості»Вирощування органічних бобових є високомаржинальним бізнесом для малого фермераУкраїна наростила експорт яєць, горіхів та бобовихБобові культури. Назустріч викликам глобального попитуОсилити "бобовий" шлях