Про це повідомляє EastFruit.
При цьому особливих перспектив зростання цін на цьому ринку не видно. Більш того, не можна виключити і подальшого зниження цін на волоський горіх на Близькому Сходу в довгостроковій перспективі.
«Український горіх програє конкуренцію узбецькому на ринку Близького Сходу, оскільки позиціонується саме в недорогому сегменті. На даний момент Україна займає четверте місце по постачаннях ядра волоського горіха в регіон і шосте місце по постачаннях горіха в шкаралупі», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
«Тим не менше, протягом останніх п'яти років експорт волоського горіха з України до цього регіону знизився в п'ять разів, у той час як експорт волоського горіха з Узбекистану виріс в два з половиною рази. Тому, фактично, зараз Узбекистан замінює України на цьому ринку, а незмінними лідерами залишаються США і Чилі», — пояснює тенденції експерт ФАО.
Аналітики EastFruit оцінюють обсяг імпорту волоських горіхів в країни Близького Сходу в 420 млн, з яких 65% припадає на дві країни: Туреччину та ОАЕ. Імпорт зростає на 15% в рік. У натуральному вимірі регіон ввозить близько 110 тис. тонн горіха: 30 тонн ядра і 80 тис. тонн горіха в шкаралупі.
Щоб успішно продавати горіх на цей ринок, українським експортерам необхідно буде або істотно підвищити якість волоського горіха, або істотно знизити ціни. З огляду ж на перспективи різкого зростання врожаю волоського горіха в Україні в найближчі роки, швидше за все доведеться працювати відразу в двох напрямках: підвищення якості та зниження ціни.
agravery.com