Аграрний тиждень. Україна
» » Як я купувала ферму у коробці і що з цього вийшло?
» » Як я купувала ферму у коробці і що з цього вийшло?

    Як я купувала ферму у коробці і що з цього вийшло?


    Вже незабаром 8 березня і всі, так само як і я, бігають у пошуках оригінальних подарунків. Нові парфуми, скатертина, годинник? Але цього разу мені на думку спала оригінальна ідея – придбати так звану домашню ферму, спеціальні резервуари чи коробки з яких без будь-яких зусиль навіть у невеликій квартирі можна отримувати свої урожаї рослин. Ну чим моя мама гірша за агронома? Та ще й «вбити двох зайців відразу» – і нове заняття на пенсії, і свіжі продукти до столу.  Ідеально – вирішила я, і взялась за реалізацію плану. 



    Спроба №1

    У  відомій соціальній мережі потрапляю на рекламу  продукту  під назвою «Чудо-ягодница. Сказочный сбор». Спеціальний сет для вирощування полуниці у домашніх умовах. О, ягідки прямо вдома – ну просто ідеально, мама буде в захваті! Та ще й  по акції – всього 299 грн, та ще й з доставкою.


     

    Хоча ні, почекайте, а чому назва російською, а хто виробник, яка технологія? Забігаючи наперед скажу, що краще б ці думки не з’явились. Клацнувши по картинці, ви потрапляєте на типовий сайт. Виглядає дуже «фірмово» – обіцяють гори свіжої полуниці (до 10 кг на місяць), перший урожай вже через 2 тижні, потрібно просто доливати води з крану. Є тут і відгуки вдячних клієнтів, форма зворотного зв’язку, замовлення можна отримати на пошті без передплати – словом, тільки залишається витягнути гроші з кишені і можна уже відкривати власну полуничну плантацію.

    Але у чому таємниця такої урожайності «ягодницы»? На сайті вказано, що вся справа у спеціальному ґрунті із джунглів Амазонії, частина яких розташовані в Еквадорі. Це начебто унікальне місце на Землі, де рослини в 2-3 рази більші за своїх аналогів з інших місць. А ще вчені РАН під керівництвом академіка Астаф'єва А.С. аж цілих 5 років там вивчали цей єдиний у своєму роді феномен і науково довели, що вся справа в складі грунту. За що навіть були номіновані на Нобелевську премію. Так ось цей унікільний ґрунт, а також сорт полуниці «Альбіон» і спеціальні біостимулятори є в основі цієї коробочки. Вражає? Ще б пак, така технологія і за такі відносно невеликі гроші.

    Читайте також: Як організувати агробізнес? Поради від малого фермера

    Мене б теж вразило, аби не кілька «але» – звідки взявся ґрунт, як його завезли з самого Еквадору всупереч карантинним правилам України? По-друге, у цій коробці використовується насіння чи саджанці? Якщо насіння, то за три тижні воно проросте, але не буде плодоносити. Навіть якщо це садженець, то ягода при сприятливих умовах може з`явитися через 1,5-2 місяці. Тож потрібне спеціальне  освітлення, температура.

    Ну і четверте, найцікавіше. Спроби загуглити роботи «гуру» полуничної справи, академіка Астаф'єва А. С., були безрезультатними – такої людини просто немає, а фото урожаїв полуниці на сайті давно гуляють інтернетом у вільному доступі.

    Я не зупинилась на цьому і продовжила пошуки. Виявилось, аналогічних сайтів-клонів та сторінок у соцмережі, які пропонують «чудо-ягодницу» пару десятків, але всі вони переходять на один і той же сайт. А ще, за останній місяць було створено сотні ботів, які розсилають повідомлення по групах у соцмережі із пропозицією спробувати «ягодницю у справі».

    Менеджери сайтів відверто ігнорували мої запити і по телефону, і через месенджери соцмереж, пропонуючи тільки придбати продукт. Пізніше вдалось з’ясувати, що всі дороги ведуть до однієї і тієї ж компанії - ПП «Грін-Стайл», що начебто розташована у Києві на  бул. Тараса Шевченко, 9/28. За дивним збігом обставин ця ж компанія продає «магічні амулети на багатство», «чудодійний чай» та «нано-ботокс», і ще низку класних речей, за які вони вже встигли отримати сотні «приємних» відгуків від споживачів, яких вони кинули на гроші. Є реальні відгуки і про легендарну полуницю.

    Аналогічні українському сайти є і в Росії, звідки цей товар наймовірніше прибув до України (або ця схема). Так, один із менеджерів, із яким я спілкувалась, назвав мені виробника – російське ТОВ «Агрофарм» (про нього у мережі обмаль інформації), є і іще одна фірма – ТОВ «Доставка Плюс» у Москві.

    Так чи інакше, знайти правду про реального виробника полуничних коробок мені не вдалось. Лише додам, що  сортовий саджанець полуниці коштує 20-30 гривень, три літри хорошого субстрату ще 15 гривень + горщик  ще 15 гривень. Тож за що платити 300 гривень, я так і не зрозуміла.



    Спроба №2

    Якщо з першого разу  не вийшло,  слід  спробувати ще раз, подумала наполеглива я. І знову у соцмережі потрапляю на сторінку бренду «Печериці без теплиці» –  спеціальні набори для тих, хто хоче займатися грибівництвом у домашніх умовах. 

    Читай також: «Старий Порицьк» рекомендує: як реально отримувати додану вартість на молочній органіці

    Відразу ж взялась вивчати сайт компанії. На перший погляд, ніякої суперечливої інформації. Вказано, що набір у картонній коробці має всі необхідні компоненти, які дозволять виростити гриби вдома протягом 6-10 тижнів, просто потрібно додати води. Вирощувати урожай розробники рекомендують там, де є доступ свіжого повітря: в кімнаті, коморі, під сходами, в гаражі, на балконі  та ін. Компост, завдяки спеціально підготовленій структурі, позбавлений неприємного запаху.  Сприятлива температура для проростання становить 17-25⁰С, при цьому набір під час вирощування не повинен знаходитись в повній темряві.


     

    Бізнесмени переконують, що перший урожай грибів ви можете отримати через 2,5-4 тижні. І навіть відео є, як правильно розпаковувати коробку. При цьому жодного складу, що ж саме входить у набір, знайти і не вдалось. До того ж, було незрозуміло, хто ж саме  є виробником цього диво-продукту, окрім загадкової фрази «компанія більше 20 років займається вирощуванням грибів шампіньйонів» немає, так само як і реєстрації даної, чи аналогічної компанії у офіційних джерелах. Знову пробую зв’язатись через сторінку у соціальній мережі і відповіді жодної.

     


    Читайте також: В зоні ризику: як застрахувати плодові та ягідні насадження від погодних катаклізмів?

    Дежавю? Щоправда, у соціальній мережі відгуки цілком позитивні, а «новоспечені агрономи» наперебій діляться там відео та  фото отриманих результатів. Щоправда нарікають, що одна коробка може принести максимум 2-4 урожаї, сумарно не більше кілограму шампіньйонів. При тому, що вартість одного набору звичайних 167 грн, королівських печериць – 188 грн, є такі ж набори по 3 та 5 коробок вартістю від  486 до 890 грн. Якщо порахувати, то подарунок виходить аж ніяк не бюджетним. Спробувала зв’язатись із компанією телефоном та врешті задати мої питання – але і тут чекало фіаско. Якщо хочете замовити набір, без проблем, а от ніякої більше інформації щодо виробника та деталей виробництва – зась, менеджер якщо і знає, то берегтиме цю таємницю не гірше за Пентагон.

    Обіцяли передзвонити, хоча щось мені підказує, що як і у першому випадку ніхто контрактувати не збирається.  І я була не права. Згодом зі мною зв’язалась директор компанії і представилась Оленою Горбаченко. Втім, інформації щодо потужності, технології та навіть просто бази, де саме виробляється цей споживчий продукт в Україні, вона навідріз відмовилась надавати. Що вкотре наводить на думку про те, що безпечним цей продукт аж ніяк не є, і може вчорну  імпортуватись.

    Замість епілогу

    Після двох  спроб продовжувати далі експерименти із домашньою фермою я не збираюсь. Куплю матусі банальні зрізані квіти та подарунок у магазині. Але ось, що мене у цій ситуації бентежить. Сьогодні у країні відкривається чимало агростартапів, чесні виробники борються за своє «місце під сонцем»,  за споживача,  подекуди, невміло, проте намагаються конкурувати із імпортом. Але ось такі історії дуже сильно впливають на імідж усіх – і чесних, і шахраїв. Звичайно, це бізнес, нічого крім бізнесу. А  читачам  Agravery.com рекомендую бути прискіпливішими, і обирати лише ті товари, які точно не викликають у вас підозри.

    agravery.com





    Схожі новини
  • 6 березня на Буковині відбудеться круглий стіл щодо недопущення порушень законодавства у рекламі
  • У США розробили наноферму
  • Danonе планує експортувати українську полуницю
  • Мама Фірташа стане "помідорною королевою"
  • М'ЯСО ТА МОЛОКО – ТІЛЬКИ ВІД ІДЕНТИФІКОВАНИХ ТВАРИН

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Як я купувала ферму у коробці і що з цього вийшло?


Вже незабаром 8 березня і всі, так само як і я, бігають у пошуках оригінальних подарунків. Нові парфуми, скатертина, годинник? Але цього разу мені на думку спала оригінальна ідея – придбати так звану домашню ферму, спеціальні резервуари чи коробки з яких без будь-яких зусиль навіть у невеликій квартирі можна отримувати свої урожаї рослин. Ну чим моя мама гірша за агронома? Та ще й «вбити двох зайців відразу» – і нове заняття на пенсії, і свіжі продукти до столу.  Ідеально – вирішила я, і взялась за реалізацію плану. 



Спроба №1

У  відомій соціальній мережі потрапляю на рекламу  продукту  під назвою «Чудо-ягодница. Сказочный сбор». Спеціальний сет для вирощування полуниці у домашніх умовах. О, ягідки прямо вдома – ну просто ідеально, мама буде в захваті! Та ще й  по акції – всього 299 грн, та ще й з доставкою.


 

Хоча ні, почекайте, а чому назва російською, а хто виробник, яка технологія? Забігаючи наперед скажу, що краще б ці думки не з’явились. Клацнувши по картинці, ви потрапляєте на типовий сайт. Виглядає дуже «фірмово» – обіцяють гори свіжої полуниці (до 10 кг на місяць), перший урожай вже через 2 тижні, потрібно просто доливати води з крану. Є тут і відгуки вдячних клієнтів, форма зворотного зв’язку, замовлення можна отримати на пошті без передплати – словом, тільки залишається витягнути гроші з кишені і можна уже відкривати власну полуничну плантацію.

Але у чому таємниця такої урожайності «ягодницы»? На сайті вказано, що вся справа у спеціальному ґрунті із джунглів Амазонії, частина яких розташовані в Еквадорі. Це начебто унікальне місце на Землі, де рослини в 2-3 рази більші за своїх аналогів з інших місць. А ще вчені РАН під керівництвом академіка Астаф'єва А.С. аж цілих 5 років там вивчали цей єдиний у своєму роді феномен і науково довели, що вся справа в складі грунту. За що навіть були номіновані на Нобелевську премію. Так ось цей унікільний ґрунт, а також сорт полуниці «Альбіон» і спеціальні біостимулятори є в основі цієї коробочки. Вражає? Ще б пак, така технологія і за такі відносно невеликі гроші.

Читайте також: Як організувати агробізнес? Поради від малого фермера

Мене б теж вразило, аби не кілька «але» – звідки взявся ґрунт, як його завезли з самого Еквадору всупереч карантинним правилам України? По-друге, у цій коробці використовується насіння чи саджанці? Якщо насіння, то за три тижні воно проросте, але не буде плодоносити. Навіть якщо це садженець, то ягода при сприятливих умовах може з`явитися через 1,5-2 місяці. Тож потрібне спеціальне  освітлення, температура.

Ну і четверте, найцікавіше. Спроби загуглити роботи «гуру» полуничної справи, академіка Астаф'єва А. С., були безрезультатними – такої людини просто немає, а фото урожаїв полуниці на сайті давно гуляють інтернетом у вільному доступі.

Я не зупинилась на цьому і продовжила пошуки. Виявилось, аналогічних сайтів-клонів та сторінок у соцмережі, які пропонують «чудо-ягодницу» пару десятків, але всі вони переходять на один і той же сайт. А ще, за останній місяць було створено сотні ботів, які розсилають повідомлення по групах у соцмережі із пропозицією спробувати «ягодницю у справі».

Менеджери сайтів відверто ігнорували мої запити і по телефону, і через месенджери соцмереж, пропонуючи тільки придбати продукт. Пізніше вдалось з’ясувати, що всі дороги ведуть до однієї і тієї ж компанії - ПП «Грін-Стайл», що начебто розташована у Києві на  бул. Тараса Шевченко, 9/28. За дивним збігом обставин ця ж компанія продає «магічні амулети на багатство», «чудодійний чай» та «нано-ботокс», і ще низку класних речей, за які вони вже встигли отримати сотні «приємних» відгуків від споживачів, яких вони кинули на гроші. Є реальні відгуки і про легендарну полуницю.

Аналогічні українському сайти є і в Росії, звідки цей товар наймовірніше прибув до України (або ця схема). Так, один із менеджерів, із яким я спілкувалась, назвав мені виробника – російське ТОВ «Агрофарм» (про нього у мережі обмаль інформації), є і іще одна фірма – ТОВ «Доставка Плюс» у Москві.

Так чи інакше, знайти правду про реального виробника полуничних коробок мені не вдалось. Лише додам, що  сортовий саджанець полуниці коштує 20-30 гривень, три літри хорошого субстрату ще 15 гривень + горщик  ще 15 гривень. Тож за що платити 300 гривень, я так і не зрозуміла.



Спроба №2

Якщо з першого разу  не вийшло,  слід  спробувати ще раз, подумала наполеглива я. І знову у соцмережі потрапляю на сторінку бренду «Печериці без теплиці» –  спеціальні набори для тих, хто хоче займатися грибівництвом у домашніх умовах. 

Читай також: «Старий Порицьк» рекомендує: як реально отримувати додану вартість на молочній органіці

Відразу ж взялась вивчати сайт компанії. На перший погляд, ніякої суперечливої інформації. Вказано, що набір у картонній коробці має всі необхідні компоненти, які дозволять виростити гриби вдома протягом 6-10 тижнів, просто потрібно додати води. Вирощувати урожай розробники рекомендують там, де є доступ свіжого повітря: в кімнаті, коморі, під сходами, в гаражі, на балконі  та ін. Компост, завдяки спеціально підготовленій структурі, позбавлений неприємного запаху.  Сприятлива температура для проростання становить 17-25⁰С, при цьому набір під час вирощування не повинен знаходитись в повній темряві.


 

Бізнесмени переконують, що перший урожай грибів ви можете отримати через 2,5-4 тижні. І навіть відео є, як правильно розпаковувати коробку. При цьому жодного складу, що ж саме входить у набір, знайти і не вдалось. До того ж, було незрозуміло, хто ж саме  є виробником цього диво-продукту, окрім загадкової фрази «компанія більше 20 років займається вирощуванням грибів шампіньйонів» немає, так само як і реєстрації даної, чи аналогічної компанії у офіційних джерелах. Знову пробую зв’язатись через сторінку у соціальній мережі і відповіді жодної.

 


Читайте також: В зоні ризику: як застрахувати плодові та ягідні насадження від погодних катаклізмів?

Дежавю? Щоправда, у соціальній мережі відгуки цілком позитивні, а «новоспечені агрономи» наперебій діляться там відео та  фото отриманих результатів. Щоправда нарікають, що одна коробка може принести максимум 2-4 урожаї, сумарно не більше кілограму шампіньйонів. При тому, що вартість одного набору звичайних 167 грн, королівських печериць – 188 грн, є такі ж набори по 3 та 5 коробок вартістю від  486 до 890 грн. Якщо порахувати, то подарунок виходить аж ніяк не бюджетним. Спробувала зв’язатись із компанією телефоном та врешті задати мої питання – але і тут чекало фіаско. Якщо хочете замовити набір, без проблем, а от ніякої більше інформації щодо виробника та деталей виробництва – зась, менеджер якщо і знає, то берегтиме цю таємницю не гірше за Пентагон.

Обіцяли передзвонити, хоча щось мені підказує, що як і у першому випадку ніхто контрактувати не збирається.  І я була не права. Згодом зі мною зв’язалась директор компанії і представилась Оленою Горбаченко. Втім, інформації щодо потужності, технології та навіть просто бази, де саме виробляється цей споживчий продукт в Україні, вона навідріз відмовилась надавати. Що вкотре наводить на думку про те, що безпечним цей продукт аж ніяк не є, і може вчорну  імпортуватись.

Замість епілогу

Після двох  спроб продовжувати далі експерименти із домашньою фермою я не збираюсь. Куплю матусі банальні зрізані квіти та подарунок у магазині. Але ось, що мене у цій ситуації бентежить. Сьогодні у країні відкривається чимало агростартапів, чесні виробники борються за своє «місце під сонцем»,  за споживача,  подекуди, невміло, проте намагаються конкурувати із імпортом. Але ось такі історії дуже сильно впливають на імідж усіх – і чесних, і шахраїв. Звичайно, це бізнес, нічого крім бізнесу. А  читачам  Agravery.com рекомендую бути прискіпливішими, і обирати лише ті товари, які точно не викликають у вас підозри.

agravery.com





Схожі новини
  • 6 березня на Буковині відбудеться круглий стіл щодо недопущення порушень законодавства у рекламі
  • У США розробили наноферму
  • Danonе планує експортувати українську полуницю
  • Мама Фірташа стане "помідорною королевою"
  • М'ЯСО ТА МОЛОКО – ТІЛЬКИ ВІД ІДЕНТИФІКОВАНИХ ТВАРИН

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.