Аграрний тиждень. Україна
» » Уряд, бізнес і міжнародні експерти обмінялися досвідом адаптації законодавства у сфері СФЗ до норм ЄС
» » Уряд, бізнес і міжнародні експерти обмінялися досвідом адаптації законодавства у сфері СФЗ до норм ЄС

Уряд, бізнес і міжнародні експерти обмінялися досвідом адаптації законодавства у сфері СФЗ до норм ЄС


9 квітня 2019 року відбувся бізнес-форум присвячений сприянню розвитку торгівлі в Україні через партнерство бізнесу та держави. Захід проходив в рамках спільної ініціативи Департаменту сільського господарства США (USDA) та БРІДЖЕС.

У форум взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, представники різних асоціацій та бізнес організацій, які працюють у даній сфері, міжнародні фахівці з Польщі, Грузії і США та інші зацікавлені особи.

Під час заходу заступник начальника Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Олена Курята ознайомила учасників заходу з процесами наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Вона проаналізувала основні проблеми, з якими стикається Україна в ході наближення законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) до норм ЄС та поінформувала про законодавчі зміни, які вже відбулися в Україні.

У своїй доповіді Олена Курята також наголосила на тому, що велика роль у розробленні законодавства здійснюється за технічної підтримки ЄС. Так, зараз Держпродспоживслужба активно співпрацює з Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» та Проектом «Twinning» з наближення законодавства у сфері засобів захисту та здоров’я рослин. А у 2019 році стартує новий проект технічної допомоги ЄС, який опікуватиметься тематикою здоров’я і благополуччя тварин та безпечності харчових продуктів.

               Доповідачі форуму ділилися досвідом використання інструментів для забезпечення послідовних, суттєвих і своєчасних дій щодо прозорості СФЗ, обговорили досвід Польщі у прийнятті СФЗ та досвід Грузії у процесі наближення законодавства до норм ЄС. Також розглянули питання забезпечення прозорості СФЗ заходів у рамках СОТ.

Схожі новини
  • На Тернопільщині Держпродспоживслужба та громадськість обговорили проблеми дотримання вимог законодавства з питань захисту споживачів
  • Держпродспоживслужба та громадськість обговорили проблеми дотримання вимог законодавства з питань захисту споживачів
  • Україна та Словенія обговорили двостороннє співробітництво в сфері ветеринарних та фітосанітарних заходів
  • Держпродспоживслужба та ЄБА обговорили актуальні питання ветеринарної галузі
  • На Херсонщині відбудеться семінар щодо вимог законодавства України в сфері захисту споживачів

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.