Андрій Ярмак, економіст інвестиційного Центру ФАО, як завжди, порахував індекс умовної прибутковості виробництва молока в Україні за минулий місяць.
За словами експерта, умовна прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах України (УМІ), як це завжди буває в червні, знизилася. Проте, дане зниження лиш незначною мірою перевищувало середній за останні 7 років для червня рівень, і склало 4,3%.
Головна ж новина полягає в тому, що УМІ у червні 2019 року на 31,6% вище за торішній показник у тому ж місяці. Окрім того, УМІ в червні 2019 був на 22% вищим, ніж в середньому за останні 7 років для цього місяця.
Ба більше, у квітні 2019 року УМІ був найвищим за всю історію спостережень, тобто за 8 років.
Крім того, експерт підбив підсумки за перше півріччя 2019 року, наголосивши, що кумулятивно за 6 місяців цього року УМІ був вищим за минулорічний на 14%, а також вищим за середні піврічні показники протягом останніх семи років на 7,1%.
На думку Андрія Ярмака, на зниження УМІ у червні вплинуло, головним чином, зниження цін на молоко, а також — корми, що почали дорожчати й додали негативу.
Чого ж чекати виробникам у липні?
“Як правило, в липні спекотно, тому виробництво молока починає падати й ціни починають вирівнюватися, а УМІ зростає. Але світовий ринок цього року досить непередбачуваний, тому будемо сподіватися на краще. Адже УМІ вже високий, і можливі сюрпризи, ” — пояснив експерт.