Прибутковість виробництва молока в Україні за місяць впала на 11% - дані автоматизованого балансу попиту та пропозиції молока України від ФАО/ЄБРР
Про це повідомляє економіст інвестиційного відділу ФАО пан Андрій Ярмак. За його словами, прибутковість виробництва молока в Україні в травні 2016 року, згідно Українського молочного індексу (УМІ), що розраховується щомісячно молочним проектом ФАО в Україні, впала на 11% в порівнянні з квітнем, що є традиційною сезонною тенденцією для нашої країни.
При цьому, основною причиною падіння було не зниження закупівельних цін на молоко, а зростання вартості концентрованих кормів. Набір концентратів подорожчав за місяць відразу на 8%, причому соняшниковий шрот - аж на 14%.
Отже, прибутковість виробництва молока в травні 2016 року була приблизно такою самою, як і рік тому (на 2% вищою), та найнижчою з вересня 2015 року. При цьому вона була нижчою, ніж в травні 2014 року на 11% і нижчою ніж в травні 2013 року на 26%.
Консолідований УМІ за перші п'ять місяців 2016 року був, при цьому, на 15% вищим, ніж за той самий період 2015 року, але на 35% нижчим, ніж в 2014 році.
Враховуючи катастрофічну ситуацію з експортом молокопродуктів з України, який відстає від минулорічного на 50%, цінова ситуація на ринку сирого молока в травні говорить про необхідність подальшого зниження цін на молоко для активізації більш масштабного експорту.
Отже, цілком імовірно, що індекс УМІ в червні знизиться ще на 5-7%, що може зробити червень 2015 найменш прибутковим для виробників сирого молока за останні шість років.
Як завжди, оновлені баланси та індекси можна знайти на сайті Системи автоматизованого балансу попиту та пропозиції молока України, створеного ФАО та ЄБРР з метою підвищення прозорості ринку молока та молокопродуктів України //milkbalance.org.ua/index.php?PGID=1.