Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, передає прес-служба НААН.
«Основним експортним товаром цієї групи залишається соя, якої у I півріччі 2019 року продано за кордон більше 1,5 млн т на суму $500 млн — майже 81% експорту олійних. Вартість експорту 181 тис. т насіння ріпаку становить $76 млн, а 63 тис. т насіння соняшнику $25 млн», — йдеться у повідомленні.
Найбільшим імпортером українських олійних культур стала Туреччина. Минулого року за шість місяців вона закупила майже чверть (24,9%) зарубіжних поставок цього виду вітчизняної продукції на ринки країн світу, то за І півріччя 2019 року — близько третини (31,4%).
«За січень-червень 2019 року. ця країна закупила українських олійних культур на суму $199 млн. Вартість поставок олійних до Туреччини цього року може становити близько $400 млн», — спрогнозував Микола Пугачов.
Також лідерам по закупівлі вітчизняних олійних культур є:
У I півріччі 2019 року Україна експортувала жирів та олії майже на $2,4 млрд, що на 3% перевищило торішній показник за відповідний період.
Основним експортним товаром цієї групи є олія соняшникова. За шість місяців цього року її продано за кордон на суму близько $2,2 млрд, на 2% більше ніж, за І півріччя 2018 року.
«Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За січень-червень 2019 року її частка у структурі українського експорту цього виду продукції склала 32,1%», — зазначив експерт.
Нагадаємо, Китай готовий купувати український волоський горіх.
agravery.com