Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби м. Києва в межах масштабної інформкампанії проти коронавірусу особисто відвідали 235 закладів, із них 83 заклади загальної середньої освіти та 64 заклади дошкільної освіти м. Києва, 74 вищих навчальних заклади та 14 підприємств сфери обслуговування населення і провели бесіди з персоналом. Інформування на промислових підприємствах фахівці Служби здійснюють спільно колегами з Головного управління Держпраці у Київській області.
Для адмінперсоналу та педагогів з 985 дитячих закладів фахівці Держпродспоживслужби в м. Києві організували загальноміську нараду де слухачі отримали вичерпну інформацію про коронавірус, яка існує на сьогодні, про заходи для його ефективної профілактики, алгоритм дій у випадку можливого поширення захворювання на території столиці.
«Подібні заходи з інформування організовуємо щоб підвищити обізнаність людей і надати перевірену інформацію із надійних джерел. Наші фахівці залишають не тільки інформаційні матеріали, але й залишаються на зв’язку. Якщо у представників навчальних закладів виникнуть організаційні або інші питання, вони зможуть оперативно отримати фахову консультацію. Сподіваємось таким чином знизити напруження у суспільстві, дати змогу об’єктивно оцінити інформацію, уникнути поширення фейків і спроб шахрайства», – зазначає керівник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.
Працівники лікувально-профілактичних закладів, дошкільних і навчальних закладів, персонал, що працює на громадському транспорті, у місцях масового перебування людей – це суб’єкти першочергового ризику. Так само працівники стратегічних об’єктів, Київводоканал та інші. Їхня обізнаність і готовність ефективно спрацювати у разі ймовірного поширення інфекції дуже важлива. Під час наради з керівниками управлінь та комунальних підприємств КМДА обговорили першочергові заходи а також необхідність забезпечення колективів дезпрепаратами, а також захисним одягом.
Одночасно у столиці проведено тренувальне навчання для медиків – як оперативно і злагоджено діяти в ситуаціях виявлення випадків захворювання чи підозри на коронавірус за участі представників місцевої влади. Захід об’єднав представників влади, практикуючих медиків а також науковців. Навчання відбулося у співпраці та за участі мера Києва Віталія Кличко, заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, науковців ДУ «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського», а також представників кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Як повідомив Віталій Кличко, у столиці вже визначені лікарні, де в інфекційних відділеннях підготовлені бокси, що зможуть приймати людей на карантин і лікування у випадку можливого розповсюдження коронавірусу. У всіх цих лікарнях є необхідний запас засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів, дезінфекційних засобів, необхідних для надання медичної допомоги. Підготовлено дві спеціалізованих бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб із підозрою на коронавірус. Усі швидкі двічі на день дезінфікують. У разі необхідності це будуть робити тричі на добу.